
Прізвище, ім’я та по батькові працівника, зазначені в трудовій книжці, мають бути ідентичні з даними в паспорті. У разі наявності розбіжностей до трудової вносяться зміни.
Мінікурс «Записи в трудову книжку: як вносити»
Зміна запису про ім’я вноситься на першій сторінці трудової книжки: однією рискою закреслюють ім’я, що внесено з помилкою, і записують правильне. На внутрішньому боці обкладинки зазначають документи, що є підставою для внесення зміни.
Ці документи мають бути завірені підписом уповноваженої особи, печаткою підприємства або відділу кадрів (згідно з п. 2. 13 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників).
Зміну у трудовій може зробити уповноважена особа за останнім місцем роботи на підставі документа працівника, із зазначенням його номера та дати видачі.
За інформацією
Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.