У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підтримки молодих працівників, в тому числі тих, які залучені до роботи в селах і селищах)» (реєстр. № 1367 від 10.12.2014).
Проект Закону України направлений на забезпечення підтримки молодих працівників (насамперед тих, які виявили бажання працювати у сільський місцевості).
Законопроектом передбачається внести зміни до Кодексу законів про працю України, до законів України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» та від 05.02.1993 № 2998-XII «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні».
Законопроектом пропонується встановити, що:
- працездатна молодь - це громадяни України віком від 15 до 35 років (наразі це громадяни України віком від 14 до 35 років);
- молодим працівникам перше робоче місце надається на строк не менше трьох років (зараз - на строк не менше двох років);
- забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії висувати вимоги, що надають перевагу випускникам або студентам певних навчальних закладів;
- до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать, зокрема, молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом року (а не, як зараз, протягом шести місяців) після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу.
- протягом трьох місяців (за діючим законодавством - у невизначений строк) з дня початку виконання роботи відповідно до трудового договору молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менш як три роки з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і виду діяльності, що розташовані у сільських населених пунктах, надається житло на строк його роботи, а також протягом одного місяця (за діючим законодавством - у невизначений строк) одноразова адресна допомога у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку та за переліком професій (спеціальностей), затверджених Кабінетом Міністрів України.
Крім того, відповідно до законопроекту роботу керівників стажування, призначених з числа працівників підприємства, організації потрібно обов'язково окремо оплачувати у розмірах не менше 10 відсотків суми основної заробітної плати, яку вони отримують за основним місцем роботи. Тому що зараз Законом України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» передбачено, що така робота керівників стажування не оплачується, а лише може оплачуватися у розмірах не менше 5 відсотків суми основної заробітної плати, яку вони отримують за основним місцем роботи.