За зловживання під час надання/отримання статусу учасника бойових дій встановлять кримінальну відповідальність

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» (щодо встановлення кримінальної відповідальності за безпідставну відмову у наданні статусу учасника бойових дій та незаконне його надання особам, які не мають на це права)» від 6 жовтня 2014 року за № 5136

Зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» (щодо встановлення кримінальної відповідальності за безпідставну відмову у наданні статусу учасника бойових дій та незаконне його надання особам, які не мають на це права)» від 6 жовтня 2014 року за № 5136.

Законопроектом передбачено доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 358-1, якою пропонується встановити кримінальну відповідальність за:
 

  • підроблення документів про безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції, їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, або збут таких документів (штраф до 3400 гривень або арешт на строк від 3 до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років);
  • складання чи видачу завідомо підроблених документів особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати вищезазначені документи (штраф від 5100 до 8500 гривень або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років);
  • вищезазначені дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб (обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк);
  • використання завідомо підробленого документа з метою отримання статусу учасника бойових дій (штраф до 3400 гривень або арешт на строк від 3 до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років).

Також законопроект доповнює Кримінальний кодекс України новою статтею 364-2, якою пропонується встановити кримінальну відповідальність за:

  • безпідставну відмову у складанні, видачі чи посвідченні документів, що є підставою для надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, або умисне ненадання або надання таких документів з порушенням порядку та строків, встановлених чинним законодавством (штраф від 6800 до 15300 гривень або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі спеціальною конфіскацією);
  • вищезазначені дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб (обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років).

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
86

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5994

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1016

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530561

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124005

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді