Депутати підписали Коаліційну Угоду, спрямовану на захист прав і свобод громадян України

Угодою передбачається проведення конституційної, антикорупційної, судової реформ, реформи системи органів правопорядку, виборчого законодавства, системи охорони здоров’я, житлової політики тощо

Коаліційна Угода (далі — Угода), підписана 21.11.2014 депутатами Верховної Ради України VIII скликання, спрямована на забезпечення обороноздатності України, відновлення економічного зростання, захист прав і свобод громадян, у тому числі законних інтересів кримськотатарського народу, усіх громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Криму і Севастополя, частин Луганської та Донецької областей (у тому числі тих, хто тимчасово виїхав із зазначених територій), і звільнення цих територій, визволення усіх громадян України, які залишаються в заручниками у терористів або перебувають у російському полоні.

Угода передбачає проведення реформ, націлених на досягнення європейської якості життя громадян України, подолання бідності, розбудову конкурентоспроможної економіки, сталого розвитку суспільства, встановлення сприятливих умов для ведення бізнесу, зниження безробіття та створення нових робочих місць, здобуття енергонезалежності, розвиток громадянського суспільства та гарантування свободи слова, боротьбу з корупцією та відновлення правосуддя, розвиток освіти і науки, культури та духовності. Основою реформ стане реалізація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Внаслідок проведення реформ системи національної безпеки та оборони реформування зазнають:

  • система національної безпеки та оборони (у т.ч. система мобілізаційної підготовки та мобілізації України з урахування особливостей збройної агресії в сучасних умовах)
  • Збройні Сили України (у т.ч. порядок грошового утримання військовослужбовців, фінансування будівництва житла для них);
  • оборонно-промисловий комплекс;
  • Національна гвардія України, Служба безпеки України;
  • державна політика щодо окупованих та тимчасово непідконтрольних територій.

Дії влади мають бути спрямовані на фактичне повернення Автономної Республіки Крим та м. Севастополя до складу України, відновлення діяльності законних органів влади на всій території Донецької та Луганської областей, яка передбачає: всебічну протидію діяльності окупаційних влад Криму та Севастополя, а також незаконних терористичних угруповань, які діють на території Донецької і Луганської областей; подання міжнародних позовів проти Російської Федерації в інтересах держави Україна, підприємств державної та іншої форм власності та громадян України, що постраждали від окупації Криму та військових дій на території Донецької і Луганської областей; цільові програми підтримки різних населення на цих територіях, законодавче закріплення статусу вимушених переселенців тощо.

Угодою передбачається також проведення конституційної, антикорупційної, судової реформ, реформа системи органів правопорядку, виборчого законодавства, системи охорони здоров’я, житлової політики тощо. Низка положень Угоди спрямована на забезпечення прискореного економічного розвитку України.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки», який відбудеться 9 травня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — оновлені обов’язки роботодавців, обов’язки працівників: у чому полягають, як і коли виконувати і що зробити роботодавцю. Також відповіді на запитання як обмеження для працівників-порушників можуть вплинути на роботодавця та інші новації, про які варто знати керівнику, кадровику, відповідальному за військовий облік.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
6786

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9322

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
6582

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
1294

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
4594

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді