Коаліційна Угода (далі — Угода), підписана 21.11.2014 депутатами Верховної Ради України VIII скликання, спрямована на забезпечення обороноздатності України, відновлення економічного зростання, захист прав і свобод громадян, у тому числі законних інтересів кримськотатарського народу, усіх громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Криму і Севастополя, частин Луганської та Донецької областей (у тому числі тих, хто тимчасово виїхав із зазначених територій), і звільнення цих територій, визволення усіх громадян України, які залишаються в заручниками у терористів або перебувають у російському полоні.
Угода передбачає проведення реформ, націлених на досягнення європейської якості життя громадян України, подолання бідності, розбудову конкурентоспроможної економіки, сталого розвитку суспільства, встановлення сприятливих умов для ведення бізнесу, зниження безробіття та створення нових робочих місць, здобуття енергонезалежності, розвиток громадянського суспільства та гарантування свободи слова, боротьбу з корупцією та відновлення правосуддя, розвиток освіти і науки, культури та духовності. Основою реформ стане реалізація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Внаслідок проведення реформ системи національної безпеки та оборони реформування зазнають:
- система національної безпеки та оборони (у т.ч. система мобілізаційної підготовки та мобілізації України з урахування особливостей збройної агресії в сучасних умовах)
- Збройні Сили України (у т.ч. порядок грошового утримання військовослужбовців, фінансування будівництва житла для них);
- оборонно-промисловий комплекс;
- Національна гвардія України, Служба безпеки України;
- державна політика щодо окупованих та тимчасово непідконтрольних територій.
Дії влади мають бути спрямовані на фактичне повернення Автономної Республіки Крим та м. Севастополя до складу України, відновлення діяльності законних органів влади на всій території Донецької та Луганської областей, яка передбачає: всебічну протидію діяльності окупаційних влад Криму та Севастополя, а також незаконних терористичних угруповань, які діють на території Донецької і Луганської областей; подання міжнародних позовів проти Російської Федерації в інтересах держави Україна, підприємств державної та іншої форм власності та громадян України, що постраждали від окупації Криму та військових дій на території Донецької і Луганської областей; цільові програми підтримки різних населення на цих територіях, законодавче закріплення статусу вимушених переселенців тощо.
Угодою передбачається також проведення конституційної, антикорупційної, судової реформ, реформа системи органів правопорядку, виборчого законодавства, системи охорони здоров’я, житлової політики тощо. Низка положень Угоди спрямована на забезпечення прискореного економічного розвитку України.