Порядок спецперевірок планують спростити

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Спецперевірку не проводитимуть щодо осіб, яких звільняють та наступного дня призначають на посаду в одному держоргані чи ОМС

30 квітня 2025 р. у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації порядку проведення спеціальної перевірки під час дії воєнного стану в Україні»№ 13234 (далі — Законопроєкт № 13234). Його розробили, щоб оптимізувати процедуру й умови, за яких проводять спеціальну перевірку.

Під час воєнного стану на посади держслужби і посади в органах місцевого самоврядування (далі — ОМС) особи призначаються без конкурсу (ч. 5 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII; далі — Закон № 389). При цьому вони не можуть бути переведені на інші посади держслужби або посади в ОМС.

Депутати зазначають, що до НАЗК надійшла велика кількість запитів на проведення спецперевірки стосовно кандидатів на посади в державних органах, ОМС, які в межах одного органу звільняються, а наступного дня призначаються на посаду. Це призводить до повторної перевірки стосовно однієї особи в межах одного органу та одного звітного періоду. Тому виникла необхідність переглянути підстави, за яких не проводитимуть спецперевірку.

Пропонують встановити, що спецперевірка не проводитиметься стосовно осіб, які призначаються без конкурсу на посади держслужби, посади в ОМС та під час воєнного стану на політичні посади у відповідному органі, з якого особу звільнили, а на наступний день призначили за умови, що у цьому органі вже проводили щодо неї спецперевірку.

Зміни внесуть до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII та Закону № 389.

Нагадаємо, спецперевірки стосовно осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також посади з підвищеним корупційним ризиком відновив Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023 № 3384-IX. Перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків НАЗК затвердив наказом від 06.11.2023 № 249/23.

За інформацією ВРУ

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
141

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14550

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9551

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
127

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1166

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді