Працівник не з’явився на роботі після поновлення

2019

Запитання

Що робити, якщо працівник не з’явився на роботі після поновлення його судом?

Відповідь


Згідно з ч. 7 ст. 235 КЗпП та ч. 1 ст. 65 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII, роботодавець зобов’язаний виконати рішення суду і підготувати наказ про поновлення на роботі працівника. Роботодавець повинен підготувати наказ незалежно від того, чи буде оскарження рішення суду в касаційній або апеляційній інстанції.

У разі відсутності працівника на робочому місці після рішення суду про його поновлення на роботі, роботодавець має фіксувати кожен день відсутності за допомогою актів, і намагатись зв’язатись із працівником різними способами.

Працівник не з’явився на роботі після поновлення Дізнайтеся, До яких документів внести зміни, якщо працівника поновлено на роботі за рішенням суду

У табелі обліку робочого часу відсутність працівника повинна бути позначена як «НЗ», тобто неявка з нез’ясованих причин. Така позначка застосовується до того часу, поки роботодавець не отримає письмові пояснення від працівника щодо його відсутності. При цьому, такий час відсутності не оплачується.

Норма тривалості робочого часу на 2020 рік ➤


Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника

Конституція України гарантує громадянам захист від незаконного звільнення. Якщо роботодавець незаконно звільнив працівника, суд поновить його на роботі. А оформлювати поновлення доведеться кадровику. Щоб зробити все правильно і не заплутатись у кадрових документа, тримайте напохваті алгоритм від експертів.
25331

Незаконне звільнення працівника: до чого готуватися роботодавцю

У разі незаконного звільнення працівника, він має право на відшкодування моральної шкоди, якщо порушення його законних прав призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя (ст. 237-1 Кодексу законів про працю України).
6353

Як поновити працівника, якщо посада виведена зі штатного розпису

Суд прийняв рішення про поновлення на роботі працівника, посаду якого виведено зі штатного розпису у зв’язку зі скороченням штату. Що робити кадровику? Якщо керівництво організації не бачить можливості вводити нову посаду до штатного розпису, чи передбачено у цьому разі штрафні санкції?
20396