Працівник — член підрозділу цивільної оборони: розбираємось з увільненням від роботи
Запитання
Чи потрібно увільняти від роботи працівника, якого зарахували до особового складу підрозділу цивільної оборони (підпорядкованому військовій частині)? Працівник має відповідну довідку
Відповідь
Для доукомплектування органів та підрозділів цивільного захисту на час мобілізації, на особливий період або в разі виникнення надзвичайної ситуації, що загрожує безпеці держави, оголошення рішення про проведення мобілізації / цільової мобілізації та/або введення воєнного/надзвичайного стану центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, створюється в порядку, передбаченому статтею 107 КЦЗ, резерв служби цивільного захисту (ч. 4 ст. 99 Кодексу цивільного захисту; далі — КЦЗ).
Укладення контракту про перебування в резерві служби цивільного захисту
Особу, яка уклала контракт про перебування в резерві служби цивільного захисту:
- зараховують до резерву служби цивільного захисту і вважають такою, що перебуває в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки на спеціальному обліку, — протягом строку дії контракту;
- приймають на час мобілізації на умовах, визначених цим контрактом, на службу цивільного захисту для виконання обов’язків за посадою, передбаченою відповідним штатним розписом.
Підстава — частина друга статті 107 КЦЗ.
За особою, яку прийняли на службу цивільного захисту на основі контракту про перебування в резерві служби цивільного захисту, під час цільової мобілізації зберігають місце роботи, а також займану посаду та середню зарплату на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності (ч. 3 ст. 107 КЦЗ).