Гнучкий робочий час: праця поза робочими годинами
Запитання
За правилами внутрішнього трудового розпорядку робочий день триває з 9:00 до 18:00. Чи можна прийняти працівника на роботу в години до 9 ранку, якщо оформити це як гнучкий режим робочого часу?
Відповідь
На час загрози поширення епідемії, пандемії та/або якщо виникла загроза збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру гнучкий режим робочого часу роботодавець може встановлювати наказом/розпорядженням роботодавця.
Гнучкий режим робочого часу — це форма організації праці, яка дає змогу встановити інший режим роботи, ніж визначають правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР). Умова — дотримати встановленої денної, тижневої чи іншої, встановленої на певний обліковий період — тиждень, місяць, квартал, рік тощо, норми тривалості робочого часу.
Гнучкий режим робочого часу передбачає:
- фіксований час, протягом якого працівник обов’язково присутній на робочому місці та виконує свої посадові обов’язки. При цьому можливий поділ робочого дня на частини;
- змінний час, протягом якого працівник на власний розсуд визначає періоди роботи в межах встановленої норми тривалості робочого часу;
- час перерви для відпочинку та харчування.
Гнучкий режим робочого часу: коли ознайомити працівника з наказом
Фіксований час, коли працівник має бути на робочому місці, повинен припадати на години роботи підприємства, що передбачають правила внутрішнього трудового розпорядку (роботодавець має право зобов’язати працівника бути на робочому місці лише в ці години). Якщо ж потрібно змінити час початку й закінчення роботи працівників, унесіть зміни до ПВТР.