ВР підтримує захист працівників від приниження гідності та честі, його профрепутації під час роботи

Детально про новий законопроект

ukr.jpg

15 серпня 2022 року ВР прийняла за основу зі скороченням строку підготовки до другого читання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії порушенню прав у сфері праці за № 5748.

Зазначений законопроект передбачає законодавче врегулювання механізму протидії мобінгу (цькування), яке до працівника застосовує керівник чи інший представник трудового колективу, шляхом внесення відповідних змін до КЗпП та Закону «Про колективні договори та угоди».

Мобінг проектом Закону визначається як діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації, у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, що змушує працівника недооцінювати власну професійну придатність.

Законопроект пропонує:

  • встановити, що держава гарантує працівникам правовий захист від цькування, а також захист власної гідності під час роботи;
  • зобов’язати сторони при укладенні трудового договору включати в його зміст заходи, спрямовані на запобігання та протидію мобінгу;
  • передбачити, що працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган цькував працівника або не вживав заходів щодо його запобігання;
  • передбачити розірвання трудового договору із ініціативи власника у випадку вчинення працівником підприємства, установи, організації мобінгу, а також передбачити розірвання з керівником підприємства трудового договору за цькування незалежно від форм прояву та/або невжиття заходів.

Проект акту дає визначення психологічному та економічному тиску, який застосовується до людини найманої праці, а також пропонується до введення у чинне законодавство такого терміну як «створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери» в трудовому колективі.

Працівникові, який вирішив звільнитися через мобінг, законопроект передбачає виплату вихідної допомоги у розмірі не менше тримісячного середнього заробітку.

Реалізація положень законопроекту за реєстраційним номером № 5748 забезпечить:

  • можливість захисту учасників трудових відносин в Україні від різних форм мобінгу,
  • дозволить врегулювати питання захисту працівників від психологічного насилля на робочому місці,
  • сприятиме підвищенню продуктивності праці.

Головним з опрацювання законопроекту визначено Комітет ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів.

За матеріалами ВР

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
39

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5709

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
906

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530014

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123806

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді