Укладання трудових договорів з нефіксованим робочим часом – нове для роботодавців. Що важливо знати про оплату праці, щоб не порушити законодавства?
У роботодавців вже почали виникати запитання щодо співпраці за трудовими договорами з нефіксованим робочим часом. Зокрема, чи нараховувати зарплату працівнику з нефіксованим робочим часом, якщо протягом календарного місяця він не виконував роботу?
У Держпраці роз'яснили, що мінімальна тривалість робочого часу працівника, який виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, протягом календарного місяця становить 32 години.
У випадку, коли працівник протягом календарного місяця виконував роботу менше 32 годин, йому має бути виплачена зарплата не менше ніж за 32 години робочого часу відповідно до умов оплати праці, визначених трудовим договором (частина 12 статті 211 КЗпП).
За матеріалами Держпраці
З 10 серпня 2022 року роботодавці отримали право встановлювати нефіксований робочий час. Як оформити трудовий договір з нефіксованим робочим часом? Як правильно обліковувати та оплачувати таку роботу?
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті