Як укласти декларацію з лікарем під час воєнного стану

МОЗ надає детальне роз'яснення

doctor.jpg

Від початку повномасштабної війни, розв’язаної росією, багато українців змушені були залишити свої домівки та змінити місце проживання, через що втратили зв’язок із сімейними лікарями.

Під час воєнного стану, щоб отримати первинну медичну допомогу в іншому місті, достатньо звернутися до найближчої амбулаторії або центру первинної меддопомоги (ЦПМСД). Нову декларацію для цього укладати не потрібно.

Послуги, передбачені Програмою медичних гарантій, будуть безоплатними, як і раніше.

Наприклад, безоплатно можна:

  • отримати огляд і консультацію лікаря первинної медичної допомоги,
  • зробити аналіз крові чи кардіограму,
  • пройти вакцинацію, передбачену Національним календарем щеплень,
  • отримати рецепти за програмою «Доступні ліки»,
  • отримати направлення до вузьких спеціалістів тощо.

Якщо ви маєте бажання укласти нову декларацію, процедура залишилася такою самою, як і до війни.

Для цього з собою потрібно мати:

  • оригінал паспорта або іншого документа, що посвідчує особу пацієнта та/або його законного представника;
  • оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • свідоцтво про народження дитини, якщо укладаєте декларацію для дитини.

Втрата кадрових документів внаслідок бойових дій: що робити кадровику

Лікар заповнює декларацію в електронній формі та обов'язково має її роздрукувати, щоб пацієнт перевірив дані. Якщо декларація не містить помилок, необхідно підписати два примірники: один примірник залишається пацієнтові, інший – у медичному закладі.

При цьому, де б пацієнт не обирав лікаря – у державній лікарні, приватному центрі чи серед ФОП – порядок заповнення та подання декларації буде однаковий.

Пам'ятайте, що під час укладання нової декларації стара анулюється автоматично.

Обирати лікаря та підписувати з ним декларацію можна необмежену кількість разів.

Якщо є можливість підтримувати зв’язок зі своїм лікарем дистанційно, телефоном чи в месенджері також можна отримати консультацію, рецепт за програмою «Доступні ліки» чи електронне направлення.

За матеріалами МОЗ

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
138751

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
159841

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
28442

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
104037

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді