Закон про доступ військкоматів до інформації про транспорт підприємств набув чинності

У підприємств вилучають тільки транспортні засоби, тож організувати роботу працівників під час воєнного стану допоможуть настанови експертів із кадрових питань цифрового видавництва Експертус

02_09_1.png

Газета «Голос України» опублікувала 01 вересня 2022 року Закон України «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо військово-транспортного обов’язку» від 15.08.2022 № 2315-ІХ (законопроєкт від 06.04.2021 № 5337, далі — Закон № 2315). Закон № 2315 набуває чинності з дня, наступного за тим, коли його опублікували, — 02 вересня 2022 року.

МВС щокварталу подаватиме до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати) відомості про реєстрацію (перереєстрацію), переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів, які перебувають у власності підприємств, установ та організацій і можуть бути призначені для задоволення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період. Відповідні зміни внесли у статтю 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII.

Нагадаємо, що військово-транспортний обов’язок установлюють, щоби задовольнити потреби Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою. Його поширюють на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у т. ч. числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян — власників транспортних засобів.

Порядок виконання військово-транспортного обов’язку встановлює Положення про військово-транспортний обов’язок, затверджене постановою КМУ від 28.12.2000 № 1921.

За матеріалами газети «Голос України»

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Порушення правил військового обліку — досить поширена проблема на сьогодні. Розглянемо, яка відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством та які особливості притягнення до відповідальності за порушення ведення військового обліку.
12889

План роботи з військового обліку на 2025 рік

Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
38840

Військовий облік

Ведення військового обліку — обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Порядок військового обліку до цього часу викликає низку питань у зв’язку з динамічністю законодавства у цій сфері. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних
44003

Документи для повідомлення про зміну облікових даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста

У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.
37548

Наказ про стан військового обліку

Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2024 рік і завдання з військового обліку на 2025 рік за зразком від наших експертів.
89742

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді