Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік — до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ 6 вересня 2022 року підписав міністр оборони Олексій Резніков.
Як визначити, чи підлягає жінка військовому обліку
Ганна Маляр нагадала, що обов’язок жінок відповідних професій/спеціальностей стати на військовий облік визначає частина 11 статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII.
Новий наказ Міноборони не змінює норм законодавства, але він дозволить комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання.
Міноборони, в межах своїх повноважень, ще на один рік, — до 01 жовтня 2023 відтерміновує строки взяття жінок на військовий облік. За цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним.
Після того, як приймуть відповідні зміни до законодавства, необхідності відтерміновувати строки військового обліку жінок наказами Міноборони більше не буде.
Редакція Експертус Кадри підготує докладну аналітику документа, як тільки оприлюднять текст наказу Міноборони. Слідкуйте за оновленнями!
За матеріалами ФБ-сторінки Ганни Маляр
В умовах воєнного стану в Україні актуальність належного ведення військового обліку значно зросла. Відповідальність за цей напрям роботи на підприємстві або в установі несе спеціально призначена особа — інспектор з військового обліку. Саме для такої посадової одиниці має бути розроблена чітка посадова інструкція, яка регламентує її обов’язки, права та відповідальність. Посадова інструкція відповідального за військовий облік на підприємстві — у статті, залишилось тільки скачати.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Порушення правил військового обліку — досить поширена проблема на сьогодні. Розглянемо, яка відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством та які особливості притягнення до відповідальності за порушення ведення військового обліку.
Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
Ведення військового обліку — обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Порядок військового обліку до цього часу викликає низку питань у зв’язку з динамічністю законодавства у цій сфері. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних
У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.