За цькування на роботі чекатиме адміністративна відповідальність

Штраф до 2250 грн або громадські роботи до 40 годин: ВРУ підтримує законопроєкт

bad_work.jpg

06 вересня 2022 року ВРУ ухвалила до розгляду у другому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії порушенню прав у сфері праці» від 12.07.2021 № 5749 (далі — Законопроєкт № 5749).

Зразок повідомлення працівника про умови трудового договору

Законопроєкт № 5749 передбачає адміністративну відповідальність за мобінг — штраф від 1700 до 2550 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин. За таке ж порушення, вчинене групою осіб, або повторний випадок цькування протягом року — штраф від 3400 до 5100 грн або громадські роботи від 40 до 60 годин. Відповідні зміни внесуть у Кодекс про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, що Законопроєкт № 5749, — один із двох нових законопроєктів, які мають захистити працівників від психологічного або економічного насильства на роботі.

Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії порушенню прав у сфері праці» від 12.07.2021 № 5748 (далі — Законопроєкт № 5748) готують до розгляду у другому читанні з 15 серпня 2022 року.

Законопроєкт № 5748 визначає мобінг як діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, що спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску. Зокрема такі, у яких застосовують засоби електронних комунікацій, створюють по відношенню до працівника напружену, ворожу, образливу атмосферу та змушують його недооцінювати власну професійну придатність. Заборону мобінгу унормують у статті 2-2 КЗпП.

За матеріалами ВРУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27471

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31090

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді