На отримання статусу учасника бойових дій мають право особи, визначені статтею 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII

Добровольців, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь в обороні України, захисті населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та перебували безпосередньо в районах бойових дій, визнають учасниками бойових дій (УБД).
07 вересня 2022 року Верховна Рада взяла за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання учасниками бойових дій осіб, які брали безпосередню участь в здійсненні заходів необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та інших питань» від 27.04.2022 № 7322.
Рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, прийматиме Міжвідомча комісія, що діє при Мінветеранів. Підставою для надання статусу УБД можуть бути як довідки командирів відповідних силових структур, витяг із наказу Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ, так і свідчення не менше як трьох свідків — військовослужбовців.
За матеріалами ВРУ
Воєнний стан в Україні став підставою для масштабних змін в трудовому законодавстві. Команда Експертус Кадри знає, в яких непростих умовах опинились кадровики, тож готує масштабну професійну подію на підтримку своїх колег. Обирайте найзручніший для вас формат участі та долучайтеся до кадрової події року
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.