КМУ постановою від 07.09.2022 № 1002 вніс зміни до спеціального документу, за яким бронюємо працівників під час війни — постанови КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194 (далі — Постанова № 194). Зокрема, Постанову № 194 доповнили нормами, які дозволяють:
- продовжити на строк до двох місяців відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації;
- підприємствам, установам, організаціям видавати військовозобов’язаному працівнику витяг з наказу Мінекономіки, щоб підтвердити відстрочку.
Мінекономіки виклало у листі від 09.09.2022 № 2714-20/64461-03 рекомендації, як продовжити строк дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, що міністерство надало у березні—квітні 2022 року. Відтак, керівники підприємств, установ та організацій:
- аналізують потребу продовжити строк дії відстрочок, які Мінекономіки надало військовозобов’язаним працівникам у березні—квітні 2022 року;
- подають у довільній формі до органу державної влади, іншого державного органу, за поданням якого Мінекономіки прийняло рішення та видало наказ про бронювання працівників, пропозиції продовжити строк дії відстрочок. У пропозиції обґрунтовують потребу та зазначають: дати, номери й назви наказів Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних працівників.
Мінекономіки радить включити до пропозицій звільнених працівників, на яких оформлювали бронь, зазначити їх прізвище, ім’я та по батькові, й додавати копію наказу про звільнення.
Керівники органів державної влади, інших державних органів:
- аналізують пропозицій підприємств, установ і організацій та їх обґрунтування потреби продовжити строк дії відстрочок;
- не раніше, ніж за 10 робочих днів до завершення строку дії відстрочки, подають у довільній формі Мінекономіки пропозиції підприємств, установ та організацій.
Мінекономіки опрацює пропозиції та прийме рішення:
- продовжити строк дії відстрочки на строк до двох місяців або відхилити подані пропозиції;
- анулювати відстрочки працівникам, яких звільнили з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації.
Копію наказу Мінекономіки надішле органам державної влади, іншим державним органам та Міноборони. Міноборони через Генштаб ЗСУ протягом одного дня повідомить про це ТЦК та СП.
Мінекономіки звертає увагу керівників підприємств на те, що у такий спосіб можна продовжити тільки строк дії відстрочок, які військовозобов’язаним працівникам надали у порядку, визначеному Постановою № 194. Якщо підприємству необхідно отримати відстрочку для працівника на строк до шести місяців, необхідно оформлювати бронювання повторно.
Забронювати працівників під час воєнного стану за спеціальним порядком допоможе консультація Бронювання працівників під час війни.