Про особливості призначення та розмір допомоги з безробіття в умовах воєнного стану

Безоплатна правова допомога надає детальне роз'яснення

money.jpg

Постанова Кабміну від 19 березня 2022 року № 334 "Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану" врегульовує питання щодо призначення і виплати допомоги по безробіттю в умовах воєнного стану. 

Розмір допомоги по безробіттю

Статус безробітного надається особі з першого дня реєстрації у центрі зайнятості за її особистою заявою. Центр зайнятості провадить облік осіб, які шукають роботу. Заяву на призначення статусу безробітного можна подати до обраного міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості в такий спосіб:

  • особисто, під час безпосереднього відвідування;
  • в електронній формі за допомогою мобільного застосунку порталу Дія;
  • за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

Відповідно до абзацу 6 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 року № 792, призначення виплати допомоги по безробіттю здійснюється з першого дня реєстрації безробітного.

Внутрішньо переміщена особа після запровадження воєнного стану може подавати через мобільний застосунок "Дія" заяву про надання статусу безробітного, про призначення допомоги по безробіттю та про припинення реєстрації безробітного, якщо вона має та/або мала визначене місце роботи на території:

  • Волинської,
  • Дніпропетровської,
  • Донецької,
  • Житомирської,
  • Запорізької,
  • Київської,
  • Луганської,
  • Миколаївської,
  • Одеської,
  • Сумської,
  • Харківської,
  • Херсонської,
  • Чернігівської областей та м. Києві.

Безробітний зобов’язаний протягом 30 календарних днів після припинення чи скасування воєнного стану подати до центру зайнятості, у якому була здійснена реєстрація через портал "Дія", такі документи (оригінали):

  • трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості). Особа, яка загубила трудову книжку, пред’являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи;
  • документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката);
  • військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися зі строкової військової служби.

Особи, які перебували на обліку в адміністративно-територіальних одиницях, де регіональні, міські, районні, міськрайонні центи зайнятості не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування, виплата допомоги по безробіттю здійснюється Державним ощадним банком України шляхом перерахування коштів на банківський рахунок (за стандартом IBAN) в банку, в якому відкрито рахунок одержувача, або здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему MY TRANSFER. Плата за оброблення електронних реєстрів через міжнародну платіжну систему MY TRANSFER не здійснюється.

Якщо протягом 60 календарних днів з дати зарахування переказів АТ «Ощадбанк» одержувачам допомоги по безробіттю особа не звернулася по грошовий переказ, кошти повертаються до АТ «Ощадбанк» для їх повернення на рахунок Державного центру зайнятості не пізніше трьох робочих днів після закінчення такого періоду разом з реєстрами осіб, яким не здійснено виплату грошового переказу.

Реєстрація безробітних, які проживають на території адміністративно-територіальних одиниць, де відбуваються активні бойові дії, не припиняється, надання соціальних послуг та виплата матеріального забезпечення здійснюється центром зайнятості, до якого вони звертаються або центром зайнятості, на який тимчасово  покладено функції з обслуговування безробітних, зареєстрованих у центрах зайнятості, які  не можуть працювати в штатному режимі.

Загальна тривалість виплати допомоги із безробіття не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги  по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів, а для осіб, які шукають роботу вперше, та інших незастрахованих осіб — 180 календарних днів (ч. 4 ст. 22 Закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття").

Якщо у ВПО відсутні документи та відомості про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж, допомога по безробіттю призначається тривалістю 180 календарних днів протягом двох років з дня її призначення в мінімальному розмірі, що встановлюється правлінням  Фонду  загальнообов’язкового держсоцстрахування на випадок безробіття. Після надходження таких документів та відомостей рішення про призначення допомоги по безробіттю переглядається відповідно до законодавства.

Якщо страховий стаж протягом 12 місяців, що передують місяцю реєстрації особи як безробітної, становить шість або більше місяців, допомога по безробіттю визначається у відсотках до її середньої зарплати (доходу, грошового забезпечення), залежно від страхового стажу:

  • 2— 6 років — 55%;
  • 6—10 років — 60%;
  • > 10 років — 70%.

Допомога по безробіттю  виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

  • перші 90 календарних днів — 100%;
  • упродовж наступних 90 календарних днів — 80%;
  • у подальшому — 70%.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму. Станом на 2022 рік максимальна виплата становить:

  • з 1 січня — 9 924 гривні,
  • з 1 липня — 10 400 гривень,
  • з 1 грудня — 10 736 гривень.

Мінімальний розмір допомоги з безробіття на період дії карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення становить 1000.

За матеріалами БПД

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118845

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521006

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
479

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді