Уряд оновив Положення про реєстр кваліфікацій

Роботодавці зможуть перевірити достовірність документів про кваліфікацію працівника онлайн

14_03_2022.png

17 червня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій» від 01.04.2022 № 2179-ІХ (далі — Закон № 2179).

Закон № 2179 увів у КЗпП термін «професійний стандарт» (ст. 4-2 КЗпП) та визначив пріоритет професійних стандартів над кваліфікаційними характеристиками. Роботодавці відноситимуть виконувані роботи до певних тарифних розрядів і присвоюватимуть кваліфікаційні розряди робітникам згідно з професійними стандартами за погодженням із профспілкою (ст. 96 КЗпП, ст. 6 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Професійні стандарти в кадровій роботі: що необхыдно врахувати

Інформацію про присвоєні / підтверджені професійні кваліфікації, кваліфікаційні центри та експертів з акредитації кваліфікаційних центрів зберігатиме Реєстр кваліфікацій.

Кабмін постановою від 27.09.2022 № 1063 виклав у новій редакції Положення про Реєстр кваліфікацій, затверджене постановою КМУ від 16.06.2021 № 620.

Реєстр кваліфікацій — це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, ведення обліку, відображення, оброблення реєстрових даних про кваліфікації.

Держатель Реєстру — Національне агентство кваліфікацій.

Основі завдання Реєстру кваліфікацій:

  • забезпечити доступність інформації про професії (види занять), професійні та часткові професійні кваліфікації, освітні кваліфікації, професійні стандарти з урахуванням рівнів Національної рамки кваліфікацій;
  • інформувати фізичних та юридичних осіб про видані документи про професійні кваліфікації;
  • проводити моніторинг розвитку Національної системи кваліфікацій;
  • узагальнювати інформацію про кваліфікації, у т. ч. за рівнями Національної рамки кваліфікацій, найменування професій, інформації про кваліфікаційні центри, експертів з акредитації кваліфікаційних центрів;
  • забезпечити достовірність виданих документів про професійну кваліфікацію.

У Реєстрі кваліфікацій:

  • розмістять у відкритому доступі інформацію про професійні та освітні кваліфікації, професійні стандарти, кваліфікаційні центри;
  • інформуватимуть про розроблення професійних стандартів.

✅ Перелік затверджених професійних стандартів

Усі відомості, що містяться в Реєстрі кваліфікацій, крім персональних даних та інформації з обмеженим доступом, будуть публічними й відкритими для користувачів.

Національне агентство кваліфікацій надаватиме безоплатний й вільний доступ до Реєстру кваліфікацій через свій офіційний веб-сайт.

За матеріалами Урядового порталу

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників: перелік випусків

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників — це систематизований за видами економічної діяльності збірник описів професій, які наведено у Класифікаторі професій.
174941

Професійний стандарт кухаря

Професійний стандарт кухаря, розроблений у 2015 році з ініціативи роботодавців, професійних об’єднань та профільних навчальних закладів.
6289

Професійні стандарти в Україні

Із 1 січня 2017 року термін «професійний стандарт» з’явився в Кодексі законів про працю України та Законі «Про оплату праці». Наприкінці травня Уряд ухвалив Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів. Розберімося, навіщо вони та як стосуються кадрової практики.
11193

Використання кваліфікаційних характеристик професій працівників при складанні штатного розпису

При розробленні штатного розпису, під час приведення кадрових документів у відповідність до Класифікатора професій, кадрова служба повинна враховувати завдання, обов’язки, кваліфікаційні вимоги, визначені для різних професій. Необхідну інформацію можна отримати з кваліфікаційних характеристик, що містяться у Випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП).
11205

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді