Верховна Рада взяла за основу нову редакцію Закону про колдоговори

Урядовий законопроєкт стосується зобов’язань України у сфері європейської інтеграції

01_16_02_22.jpg

06 жовтня 2022 року ВРУ ухвалила в першому читанні проєкт Закону України «Про колективні угоди та договори» від 02.08.2022 № 7628 (далі — Законопроєкт № 7628).

Кабмін розробив Законопроєкт № 7628 у зв’язку з тим, що існує низка несприятливих факторів, які заважають успішному розвитку сфери колективно-договірного регулювання трудових відносин. Крім того, необхідність осучаснити законодавство в цій сфері підтвердила Міжнародна організація праці у ході реалізації в Україні проектів технічної допомоги. Документ має підвищити роль колективно-договірного регулювання трудових відносин, посилити захист прав працівників і роботодавців, налагодити співпрацю сторін соціального діалогу. Для чого автори Законопроєкту № 7628 виклали Закон України «Про колективні угоди і договори» у новій редакції.

Законопроєкт № 7628:

  • уточнює сферу дії колективних угод і договорів;
  • розширює суб’єктний склад сторін колективних переговорів на галузевому рівні та ураховує пріоритетне право участі репрезентативних суб’єктів;
  • встановлює взаємозв’язок між нормами колективних угод галузевого і територіального рівня, передбачає можливість укладення територіальних угод в окремій галузі;
  • врегульовує питання утворення спільного представницького органу сторони на будь-якому рівні діалогу;
  • передбачає можливість призупинення та зупинення дії окремих положень колективних угод і договорів, можливість приєднання до сторін угод і договорів нових суб'єктів;
  • надає можливість залучати громадські об’єднання до участі в консультаціях, обміну інформацією, якщо їх мета (цілі) та напрями статутної діяльності відповідають суті питання, що розглядається.

Нагадаємо, що з 27 травня 2022 року діє Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» від 12.05.2022 р. № 2253-IX, що вніс зміни до Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII та передбачив умови, за яких дію галузевої угоди або її окремих положень Мінекономіки може поширити на всіх роботодавців. Раніше дію угод поширювали тільки їх підписантів. Щоб реалізувати цю норму, Кабмін затвердив Порядок поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди, окремих її положень (далі — Порядок) постановою від 13.09.2022 № 1022. Документ почне діяти через 120 к. дн. після того, як припинять або скасують воєнний стан.

За матеріалами Урядового порталу

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67207

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
248

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
420

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
424

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15743

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді