У МОЗ нагадали базові правила надання домедичної допомоги

Наголосіть працівникам, що підготовлений означає захищений

domed_dopomoga.jpg

Штрафи на роботодавця з 01.10.2022

МОЗ закликає цивільних осіб під час надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану дотримуватися основних правил:

  1. Огляньте місце події й переконайтеся, що ви в безпеці. Тільки тоді можете надавати допомогу. Ваша безпека — пріоритет.
  2. Перемістіть постраждалого у місце, де буде більш безпечно, якщо маєте таку можливість.
  3. Перевірте, чи у свідомості постраждалий і чи він дихає. Можете запитати щось, щоб переконатися, що людина у свідомості. Якщо він у свідомості, можете одразу не перевіряти пульс та дихання. Дихання потерпілого є нормальним, якщо він робить не менше ніж 2—3 видихи за 10 секунд, а саме коли ви вголос рахуєте від 501 до 510. 

    УВАГА! У жодному разі не натискайте на частини тіла пораненої людини.   

  4. Викличте бригаду екстреної медичної допомоги за номером 103. За потреби також зателефонуйте до поліції та ДСНС.
  5. Використайте кровоспинний джгут/турнікет чи тугу пов’язку, щоб зупинити критичні кровотечі. Джгут/турнікет накладайте максимально високо на кінцівку. Якщо накладете правильно, кровотеча зупиниться. Зафіксуйте час накладення. Якщо не маєте засобів для зупинення кровотечі, тисніть на рану. Не припиняйте це робити до приїзду медичних працівників чи накладання джгута/турнікета. 
  6. Відновіть прохідність дихальних шляхів: приберіть із рота постраждалого видимі сторонні предмети, рвотні маси тощо. 
  7. Проведіть серцево-легеневу реанімацію, якщо не помітили у потерпілого ознак життя навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів. Покладіть людину на спину, накладіть долоні одна на одну й натискайте двома руками посеред грудної клітини. Орієнтовна глибина натискань — 5—6 см, а частота — 100—120 на хвилину. 
  8. Потерпілого без свідомості тримайте у стабільному боковому положенні до приїзду бригади медиків. Перебувайте з ним, адже поранений може зняти джуг/турнікет, бо йому боляче. 

МОЗ пропонує дізнатися більше про алгоритми домедичної допомоги у відеокурсі

 
 
За матеріалами МОЗ
 

 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19234

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118846

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521008

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
479

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33367

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді