У МОЗ нагадали базові правила надання домедичної допомоги

Наголосіть працівникам, що підготовлений означає захищений

domed_dopomoga.jpg

Штрафи на роботодавця з 01.10.2022

МОЗ закликає цивільних осіб під час надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану дотримуватися основних правил:

  1. Огляньте місце події й переконайтеся, що ви в безпеці. Тільки тоді можете надавати допомогу. Ваша безпека — пріоритет.
  2. Перемістіть постраждалого у місце, де буде більш безпечно, якщо маєте таку можливість.
  3. Перевірте, чи у свідомості постраждалий і чи він дихає. Можете запитати щось, щоб переконатися, що людина у свідомості. Якщо він у свідомості, можете одразу не перевіряти пульс та дихання. Дихання потерпілого є нормальним, якщо він робить не менше ніж 2—3 видихи за 10 секунд, а саме коли ви вголос рахуєте від 501 до 510. 

    УВАГА! У жодному разі не натискайте на частини тіла пораненої людини.   

  4. Викличте бригаду екстреної медичної допомоги за номером 103. За потреби також зателефонуйте до поліції та ДСНС.
  5. Використайте кровоспинний джгут/турнікет чи тугу пов’язку, щоб зупинити критичні кровотечі. Джгут/турнікет накладайте максимально високо на кінцівку. Якщо накладете правильно, кровотеча зупиниться. Зафіксуйте час накладення. Якщо не маєте засобів для зупинення кровотечі, тисніть на рану. Не припиняйте це робити до приїзду медичних працівників чи накладання джгута/турнікета. 
  6. Відновіть прохідність дихальних шляхів: приберіть із рота постраждалого видимі сторонні предмети, рвотні маси тощо. 
  7. Проведіть серцево-легеневу реанімацію, якщо не помітили у потерпілого ознак життя навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів. Покладіть людину на спину, накладіть долоні одна на одну й натискайте двома руками посеред грудної клітини. Орієнтовна глибина натискань — 5—6 см, а частота — 100—120 на хвилину. 
  8. Потерпілого без свідомості тримайте у стабільному боковому положенні до приїзду бригади медиків. Перебувайте з ним, адже поранений може зняти джуг/турнікет, бо йому боляче. 

МОЗ пропонує дізнатися більше про алгоритми домедичної допомоги у відеокурсі

 
 
За матеріалами МОЗ
 

 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді