Рада ухвалила Закон, яким скасовується Звіт № 10-ПОІ

Облік відомостей про трудову діяльність працівника в електронній формі також зазнає змін

surprised_14_04.jpg

18 жовтня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» від 06.09.2022 № 2557-ІХ (Законопроєкт від 03.06.2022 № 7433, далі — Закон № 2557). Відповідна інформація з’явилась на сайті ВРУ, текст Закону № 2557 поки відсутній. 

Як перейти на електронні трудові книжки

Закон № 2557 виключає зі статті 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XI норму, згідно з якою підприємства, установи, організації, у т. ч. підприємства, організації громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструвалися у відповідних відділеннях Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю за своїм місцезнаходженням і щороку звітували про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Тобто, коли Закон № 2557 почне діяти, роботодавці не складатимуть й не подаватимуть звіт № 10-ПОІ (річна). 

Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю отримуватиме інформацією з Державного реєстру про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями та використовуватиме такі дані для обрахунку квоти на працевлаштування та розрахунку адміністративно-господарських санкцій. Такий розрахунок надсилатимуть у формі електронного документа через електронні кабінети підприємств на вебпорталі ПФУ. 

Крім того, Закон № 2557 передбачає зміни у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI: 

  • інформацію з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування використовуватимуть, щоб виявити порушення законодавства про працю, у т. ч. факти використання праці неоформлених працівників, вимог законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями. Інформацію надаватимуть ЦОВВ та держпідприємствам, що належать до сфери їх управління, роботодавцям, банкам, підприємствам, установам та організаціям у порядку, що затвердить ПФУ (частина 1 статті 17 у новій редакції); 
  • роботодавці, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію, подаватимуть до ПФУ персоніфіковані відомості про заробітну плату застрахованих осіб, на яку нарахували й з якої сплатили страхові внески. Страхувальник подаватиме відомості про переведення на іншу роботу (посаду) працівника, звільнення, поновлення на роботі, призупинення/поновлення дії трудового договору, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги, належності або неналежності осіб до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам. Такі відомості подаватимемо через веб-портал електронних послуг ПФУ у разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб, а також у разі зміни або уточнення з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (частина 2 статті 20 у новій редакції).

Олена Петровська,
експерт із кадрових питань, 
за матеріалами Урядового порталу 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді