Кабмін вніс зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2014 №413 (далі — Порядок, Постанова КМУ № 413).
Постанову КМУ № 413 та Порядок поширили на осіб, які захищають Україну у зв’язку з військовою агресією. Крім цього, до Порядку додали норму, за якою статус учасника бойових дій (УБД) надаватимуть добровольцям Сил територіальної оборони.
Відтак, статус УБД надаватимуть військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним, добровольцям Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям МВС, Управління держохорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітникам Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Статус УБД зможуть отримати особи, які особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу виконували бойові (службові) завдання, проводили розвідувальні заходи, у т. ч. ті, що отримали поранення, контузії, каліцтва.
Статус УБД надаватимуть на підставі витягів (копій) бойових донесень, журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки), вахтових журналів, польотних листів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв. До цих документів можна буде додати інші підтвердні документи, як докази виконання особисто або у складі військової частини бойових завдань.
Відповідні зміни до Порядку викладені у постанові КМУ від 21.10.2022 № 1193.
Олена Петровська,
експерт з кадрових питань
За матеріалами Урядового порталу