МОЗ наказом від 30.09.2022 № 1782 вніс зміни до наказу від 28.10.2002 № 385, що затверджує переліки закладів охорони здоров’я та посад працівників у галузі охорони здоров’я. Новим розділом: «Професіонали з вищою немедичною освітою з психологічної допомоги та духовної опіки у сфері охорони здоров’я» доповнили Перелік посад професіоналів з вищою немедичною освітою, затверджений наказом МОЗ від 24.02.2021 № 346. До розділу уключили посади клінічного психолога, психотерапевта, капелана в охороні здоров’я.
Кваліфікаційні вимоги до посад визначать у Випуску 78 «Охорона здоров’я» ДКХП, затвердженому наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117.
Зміна 10 до Класифікатора професій
Працювати клінічним психологом можуть фахівці, які здобули вищу освіту другого (магістерського) рівня за спеціальністю «Психологія», із умовою до 01 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія». Особа, яка працевлаштована на посаду психолога або практичного психолога закладу охорони здоров’я до 01 січня 2023 року, має стаж роботи у системі охорони здоров’я понад 5 років та переводиться на посаду «клінічний психолог», має право до 01 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» зі скороченим терміном підготовки, що визначає заклад вищої (післядипломної) освіти в кожному випадку окремо і може становити від одного до трьох місяців.
Працювати психотерапевтом можуть фахівці, які здобули вищу освіту другого (магістерського) рівня за спеціальністю «Психологія» та пройшли спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» з наступною спеціалізацією за фахом «Психотерапія».
Працювати капеланом в охороні здоров’я можуть фахівці, які здобули вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю «Богослов’я» або вищу духовну освіту еквівалентного рівня, із умовою до 01 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічне душпастирство».
Олена Петровська,
експерт із кадрових питань