Як розміщувати реквізити у бланках документів за ДСТУ 4163:2020: зразки

UA RU
Автор
член Центральної експертно-перевірної комісії Державної архівної служби України
Перш ніж виготовляти бланки документів, виберіть варіант розміщення реквізитів, що встановлені новим стандартом

 

Варіантів розміщення реквізитів за ДСТУ 4163:2020 два:

  • кутовий — коли постійні реквізити розміщують у лівому верхньому куті аркуша — кутовий бланк;
  • поздовжній — коли постійні реквізити розміщують уздовж верхньої частини аркуша — поздовжній бланк.

 

Кутове розміщення реквізитів

Використовуйте кутовий варіант розміщення реквізитів для бланків листів, внутрішніх документів — актів, протоколів, доповідних і пояснювальних записок, які мають змінні реквізити — адресат, гриф затвердження.

 

Максимальна довжина рядка заголовка — 73 мм (28 друкованих знаків). Якщо заголовок довший, розташовуйте в кількох рядках через один міжрядковий інтервал. Крапку в кінці заголовка не ставте.

Використовуйте в документах гарнітуру Times New Roman (п. 7.2 ДСТУ 4163:2020).

Попередній стандарт ДСТУ 4163–2003 не регламентував, яким шрифтом друкувати документ. Методичні рекомендації щодо застосування ДСТУ 4163–2003 рекомендували використовувати Times New Roman. Тепер Times New Roman — це вимога ДСТУ.

На кутових бланках назву документу розміщуйте у лівому верхньому куті під реквізитом «Найменування юридичної особи» або «Найменування структурного підрозділу юридичної особи».

Зразок кутового бланка

Зразок кутового бланка

Поздовжне розміщення реквізитів

Дату документа на на поздовжньому бланку проставляйте у спеціально відведеному місці: без відступу від межі лівого поля після назви виду документа, в одному рядку з місцем складанням і реєстраційним індексом.

Реквізит 03 «Найменування юридичної особи вищого рівня»:

  • друкуйте ВЕЛИКИМИ літерами;
  • вказуйте скорочено, якщо є офіційне скорочення, а якщо немає — вказуйте повністю.

Нижче від повного найменування свого підприємства окремим рядком зазначте скорочене найменування, якщо воно зафіксовано у статуті/положенні.

Дотримуйте вимог до написання найменування підприємства та особливостей найменування окремих юридичних осіб, що встановив Мін’юст.

Розміщуйте назву виду документа на поздовжніх бланках посередині.

Зразок поздовжнього бланка

Зразок поздовжнього бланкаПройдіть тест для перевірки своїх знань:

Як розміщувати реквізити у бланках документів за ДСТУ 4163:2020: зразки

ПРОЙТИ ТЕСТзміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до Дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, а також Юлія Видиборець з інформацією про новий мобілізаційний закон — головні зміни. Ще у програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам. Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді