Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

Автор
юрист компанії IBC Legal Services
У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати

18 травня 2024 року в Україні сталася мобілізаційна реформа, пов’язана з упорядкуванням нормативних питань і порядків призову під час мобілізації, надання відстрочки, взаємодії органів державної влади у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Наразі усі звикають до нових порядків призову під час мобілізації, а також потребують оновленого порядку отримання та оформлення відстрочки з мінімальними ризиками для них.

Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов’язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Для розгляду питань надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період у ТЦК та СП утворюються комісії з питань надання відстрочки.

За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім деяких заброньованих та посадових (службових) осіб) особисто подають на ім’я голови комісії ТЦК та СП заяву в ТЦК про відстрочку від мобілізації за формою, зазначеною нижче (додаток 4 Постанови № 560), до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені нотаріально. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

Військовозобов’язані, які звернулися до ТЦК та СП з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією НЕ направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки, військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд НЕ направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

Щоб подати заяву на відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного (заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність зразок), необхідно заповнити заяву, що зазначена у нижче, підписати її і разом з наступними документами подати її особисто в ТЦК та СП.

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність: зразок

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність: зразок

СКАЧАТИ

Перелік документів, що подається разом з заявою про відстрочку від мобілізації за станом здоров’я (інвалідність):

Для особистої консультації з мобілізаційних питань звертайтеся.

Лев Пирогов,

юрист компанії IBC Legal Services зміст

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді