Виробничий календар — 2022 для «п’ятиденки» на час воєнного стану

Тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2022 рік. В ньому враховано, що Великдень 24 квітня не вважається неробочим днем


Війна внесла корективи у норми робочого часу українців.

Цього року Великдень святкуватимемо у неділю 24 квітня. За загальним правилом, цей день вважався би неробочим і наступний понеділок мав би бути вихідним. Проте зараз діють норми Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (далі — Закон № 2136). Вони мають пріоритет над нормами КЗпП.

На час воєнного стану призупиняється дія статті 73 КЗпП, отже, Великдень не вважається неробочим днем — це просто вихідний неділя (п. 6 ст. 6 Закону України від 15.03.2022 № 2136-IX).

Якщо надаєте працівнику відпустку, яка припадає на 24 квітня, не збільшуйте її на день.

Як надавати відпустки в умовах воєнного стану

25 квітня — робочий понеділок, оскільки в період дії воєнного стану не застосовують норм частини третьої статті 67 КЗпП, тобто вихідний день не переносять з неділі 24 квітня на понеділок 25 квітня.

Наразі воєнний стан діє до 25 квітня 2022 року. Якщо його продовжать, ми ще раз оновимо виробничий календар з урахуванням змін у травневих святах.

1 травня буде просто неділею, а 2 та 9 травня будуть робочими днями, якщо дію воєнного стану продовжать на травень.

Використовуйте в роботі відкориговану таблицю з нормами тривалості робочого часу на 2022 рік для пʼятиденного робочого тижня. Виробничий календар для «шестиденки» ми надамо окремо.

Для вашої зручності оновлені показники ми виділили сірою заливкою.

Норма тривалості робочого часу 2022 для«п'ятиденки»,
з урахуванням воєнного стану, що діє до 25 квітня 2022 року

Норма робочого часу з урахуванням воєнного стану

СКАЧАТИзміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до Дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, а також Юлія Видиборець з інформацією про новий мобілізаційний закон — головні зміни. Ще у програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам. Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді