Роз’яcнення керівника групи експертів Експертус Кадри Ольги Догадіної

Незгода працівника не впливає на право роботодавця призупинити дію трудового договору, якщо причина призупинення — неможливість роботодавця надати роботу, — пояснила Ольга Догадіна в консультації для системи Експертус Кадри.
Як оформити призупинення трудових договорів
Про призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб. Так скеровує ч. 2 ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136).
При цьому Закон № 2136 не вимагає згоди іншої сторони призупинити дію трудового договору. Достатньо одній стороні, приміром, роботодавцю прийняти таке рішення та повідомити про це працівника. Відповідь працівника, що він не згоден із таким рішенням, підтверджує факт ознайомлення з рішенням роботодавця призупинити з ним дію трудового договору. Тож роботодавець дотримав норми Закону № 2136.
Неодмінно стане у пригоді:
Редакція порталу «Кадровик-01»
Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.
Передплатіть зі знижкою 50% на пів року журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!
Відновлюємо економіку України разом 

Поновити трудовий договір можна у будь-який час, не чекаючи скасування воєнного стану. Наші фахівці підготували зразок заяви та наказу про поновлення трудового договору
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір