Компенсация отпуска при рождении ребенка, если работник увольняется

RU UA
Как, когда и за какие виды неиспользованных отпусков выплачивать денежную компенсацию определяет статья 24 Закона об отпусках.

⚡ Відпустку при народженні дитини не компенсують при звільненні. ⚡

Компенсація відпустки при народженні дитини, якщо працівник звільняється
Ірина Житковакерівник групи експертів Експертус Кадри
Консультація допоможе оформити нову оплачувану відпустку при народженні дитини, яку ввели до КЗпП та Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР

Як, коли і за які види невикористаних відпусток виплачувати грошову компенсацію визначає стаття 24 Закону про відпустки. Роботодавець зобов’язаний виплатити працівнику при звільненні грошову компенсацію за всі не використані ним дні:

  • ежегодного отпуска;
  • отпуска на детей.

Отпуск при рождении ребенка не относится ни к первой, ни ко второй. Поэтому, работодатель не выплачивает работнику при увольнении компенсацию отпуска при рождении ребенка.

Кому предоставлять отпуск при рождении ребенка

За работником остается право сначала использовать такой отпуск, а затем уволиться, если принял такое решение в течение 3 месяцев со дня рождения ребенка.

Пока Кабмин не утвердил порядок предоставления отпуска, нет и оснований считать, что работник не сможет воспользоваться отпуском при рождении ребенка во второй раз на новом месте работы. Условие неизменна - трудоустроиться не позднее 3 месяцев со дня рождения ребенка.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, Юлія Видиборець. У програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам.  Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді