Статті за темою Ділове мовлення

Звертання у діловому етикеті: як потоваришувати з кличним відмінком
Ділове спілкування та його особливості є надзвичайно важливим компонентом роботи з людьми. Мало бути комунікабельним, вмійте лаконічно і грамотно формувати свої думки та прохання. Уміння якісно вибудувати своє усне ділове спілкування — запорука гарної репутації. Дізнайтеся більше, що таке ділове спілкування та удоскональте використання кличного відмінку, щоб почуватися впевнено при звертанні до будь-якого опонента.
141160
10 універсальних запитань, щоб почати розмову
Перетворіть незручне мовчання на захопливу дискусію — заздалегідь знайдіть тему для бесіди. Якщо ви підготувалися до знайомства і маєте напохваті приводи для розмови, то легко зближатиметеся з партнерами підприємства. Починайте з вдалої бесіди, а підприємство здобуватиме корисного партнера
2862
Як писати електронні листи
Лише одне недоречне слово в електронному листі може зіпсувати стосунки з колегою і вашу репутацію. Розповімо, які мовні кліше в діловому листуванні доречні, а що заборонено. Жодних нормативних актів щодо цього немає. У статті ми зібрали готові формулювання і приклади, як написати ділового листа й отримати таку відповідь, якої ви потребуєте
54830
Складні дзвінки: як побудувати і завершити розмову
Секретарям часто доводиться давати довідки або вислуховувати претензії по телефону. Розмовляти з допитливими і агресивними людьми важко. Пропонуємо три сценарії, які допоможуть справлятися з неприємними телефонними бесідами.
2100
8 способів відстояти свою думку
Учасники дискусії обговорюють важливі питання, прагнуть переконати один одного у правильності своїх поглядів, захищають, відстоюють і доводять істинність суджень, відкидають ті, які вважають помилковими. Дізнайтеся, як вести аргументований діалог, щоб отримати бажаний результат.
3622
Новий правопис 2019: що мають знати секретар і кадровик
Затверджено нову редакцію «Українського правопису». Мовна комісія спростила написання слів, затвердила правила написання сайтів та наблизила мову до живого мовлення. Читайте детальний огляд змін, щоб заповнювати документацію правильно та грамотно вести ділове листування.
14958
Закон про державну мову: що має знати кадровик
Новий закон про державну мову стосується всіх українців. Кому доведеться засвідчувати мовний рівень на іспиті? Від кого вимагатимуть додаткових документів для прийняття на роботу? Та за що згідно з законом штрафуватимуть кадровиків? Детально про важливі нововведення — у статті.
15461
Як не дратувати директора проханнями повторно підписати документ
Помилка у документі може коштувати не тільки додатково витраченого часу, а й призвести до втрати його юридичної сили. Контролюйте документи до того, як їх побачить керівник, щоб не потрапити в незручну ситуацію і не пропустити помилку за межі компанії. Що і як перевіряти в документах — розповідає експерт.
2675
Службові листи: у різних звернень і правила різні
Службові листи — один із основних засобів ділових комунікацій. Стилі листування значною мірою визначають подальший перебіг ділових відносин та успішність взаємовигідної співпраці. В яких випадках розсилають ті чи інші листи?
8800