Мінсоцполітики роз’яснило, що для вирішення трудових спорів, окрім загальної позовної давності (3 роки) та спеціальної, законом можуть бути встановлені інші вимоги, при яких позовна давність скорочується чи продовжується або взагалі не поширюється
Мінсоцполітики в листі від 06.10.2014 № 3050/0/06/14 надало роз’яснення щодо строків позовної давності, що застосовуються до трудових спорів.
Для вирішення трудових спорів, окрім загальної позовної давності (3 роки) та спеціальної, законом можуть бути встановлені інші вимоги, при яких позовна давність скорочується чи продовжується або взагалі не поширюється, зокрема:
- при вирішенні трудового спору працівник може звернутися до суду в тримісячний строк із дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права;
- у справах про звільнення — в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки;
- у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду без обмеження будь-яким строком.
КЗпП України встановлені строки позовної давності, а тому ці питання врегульовані.
Нагадуємо, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний та необов'язковий характер.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.