Розмір допомоги по безробіттю працівника, якщо роботодавець має заборгованість по сплаті ЄСВ

Міністерством соціальної політики України та Державним центром зайнятості в листі від 05.09.2014 № ДЦ-01-5947/0/6-14 роз’яснено умови та розміри допомоги по безробіттю

Міністерством соціальної політики України та  Державним центром зайнятості в листі від 05.09.2014 № ДЦ-01-5947/0/6-14 роз’яснено умови та розміри допомоги по безробіттю.

Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі - Закон) визначено умови та розміри допомоги по безробіттю, що призначається та виплачується конкретному безробітному у разі настання страхового випадку.

Застрахованим особам, визначеним в установленому порядку безробітними, страховий стаж, який протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі - Порядок), залежно від страхового стажу.

Підставою для встановлення розміру допомоги по безробіттю є довідка про середню заробітну плату (дохід), яка видається роботодавцем.

Пунктом 6.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року № 307, зареєстрованого в Мін'юсті України 14 грудня 2000 р. за № 915/5136, передбачено, якщо в день призначення допомоги по безробіттю відсутні відомості, що впливають на розмір допомоги по безробіттю, то вона призначається у розмірі, установленому законодавством до отримання необхідних відомостей.

Відповідно до пункту 4 Порядку розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) для страхування на випадок безробіття для застрахованих осіб, є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Відповідно до чинного законодавства про загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття осіб призначається виплата допомоги по безробіттю в мінімальному розмірі, що встановлюється правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

У разі надходження інформації про сплату роботодавцем єдиного внеску, або у разі надання особою довідки про середню заробітну плату, заповнену роботодавцем з урахуванням вимог Порядку, зокрема пункту 14, їй буде здійснено перерахунок допомоги по безробіттю відповідно до чинного законодавства.

Письмові комунікації для кадровика

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Під час війни трудове законодавство зазнає чималих змін. У результаті перед роботодавцями та працівниками постає питання: як зараховується стаж і як він впливає на нарахування пенсії?
55601

Графік відпусток: бланк та зразок оформлення

Бланк графіку відпусток — це документ, який дозволяє організації планувати і контролювати відпустки працівників протягом року. Щоб дізнатися, що передбачає графік відпусток (рекомендована форма), читайте цю статтю.
62282

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1316

Різниця між дистанційною та надомною роботою та правила її оформлення

Надомна та дистанційна робота 2024 року не втрачає своєї актуальності через дію воєнного стану в країні. Щоб легко орієнтуватися надомна чи дистанційна робота та оформляти їх правильно, дізнайтеся, що спільного мають ці два види віддаленої роботи та чим саме вони відрізняються.
4839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді