Розмір допомоги по безробіттю працівника, якщо роботодавець має заборгованість по сплаті ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Міністерством соціальної політики України та Державним центром зайнятості в листі від 05.09.2014 № ДЦ-01-5947/0/6-14 роз’яснено умови та розміри допомоги по безробіттю

Міністерством соціальної політики України та  Державним центром зайнятості в листі від 05.09.2014 № ДЦ-01-5947/0/6-14 роз’яснено умови та розміри допомоги по безробіттю.

Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі - Закон) визначено умови та розміри допомоги по безробіттю, що призначається та виплачується конкретному безробітному у разі настання страхового випадку.

Застрахованим особам, визначеним в установленому порядку безробітними, страховий стаж, який протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі - Порядок), залежно від страхового стажу.

Підставою для встановлення розміру допомоги по безробіттю є довідка про середню заробітну плату (дохід), яка видається роботодавцем.

Пунктом 6.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року № 307, зареєстрованого в Мін'юсті України 14 грудня 2000 р. за № 915/5136, передбачено, якщо в день призначення допомоги по безробіттю відсутні відомості, що впливають на розмір допомоги по безробіттю, то вона призначається у розмірі, установленому законодавством до отримання необхідних відомостей.

Відповідно до пункту 4 Порядку розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) для страхування на випадок безробіття для застрахованих осіб, є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Відповідно до чинного законодавства про загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття осіб призначається виплата допомоги по безробіттю в мінімальному розмірі, що встановлюється правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

У разі надходження інформації про сплату роботодавцем єдиного внеску, або у разі надання особою довідки про середню заробітну плату, заповнену роботодавцем з урахуванням вимог Порядку, зокрема пункту 14, їй буде здійснено перерахунок допомоги по безробіттю відповідно до чинного законодавства.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
81

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5988

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1012

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530547

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124000

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді