Зміни у порядку складання звітності за формами №№ 1-ПВ(місячна), 1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці» за січень-червень 2014 року

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Як відображати мобілізованих працівників у звітності до органів статистики? Держкомстат надав роз’яснення про зміни у порядку складання звітності за формами №№ 1-ПВ(місячна), 1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці» за січень-червень 2014 року

Головне управління статистики у Львівській області нагадує про зміни у порядку складання звітності за формами №№ 1-ПВ(місячна), 1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці» за січень-червень 2014 року.

Указом Президента України від 17.03.2014 р. № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», затвердженим Законом України від 17.03.2014 р. № 1126-VII, було оголошено проведення часткової мобілізації.

Законом України від 27.03.2014 р. № 1169-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» (набрав чинності з 1 квітня 2014 р.) унесено зміни до законів України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Відповідно до ст.2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» окремим видом служби є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.

У зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 № 1275-VII усі працівники, які були звільнені з роботи у зв’язку із призовом на військову службу під час мобілізації, мають бути поновлені роботодавцем на роботі.

За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше як один рік зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності.

Щодо відображення такої категорії працівників у формах державної статистичної звітності з праці Головне управління статистики у Львівській області в оголошенні від 14.07.2014 пропонує таке.

У ф. № 1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці» працівники, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, відображаються лише у рядку 3070 «Облікова кількість штатних працівників на кінець звітного періоду». При цьому вище згадані працівники не включаються до середньооблікової кількості штатних працівників по аналогії з працівниками, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною. Так само не слід їх відображати і в показниках руху кадрів та фонду робочого часу.

У ф. № 1-ПВ (місячна) «Звіт з праці» нарахування згаданим працівникам відображаються у показнику рядка 1020 «Фонд оплати праці усіх працівників», без відображення їхньої кількості у рядку 1040 «Середньооблікова кількість штатних працівників».

Статистична звітність за формою №1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці» за січень-червень 2014 рік подається на бланку затвердженому наказом Держстату України 07.08.2013 № 239, не пізніше 7 липня 2014 року.

Заповнення показників розділу ІV форми № 1-ПВ (квартальна) у звіті за січень-червень 2014 року, здійснюється за такими інтервалами:

Ряд. 6020 … до 1218.00 грн.
Ряд. 6030 від 1218.01 до 1500.00 грн.
Рядки 6040-6110 заповнюються згідно інтервалів наведених у формі №1-ПВ (квартальна), затверджена наказом Держстату 07.08.2013 № 239.

У відповідності до Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» № 5515-VI стаття 8 з 1 грудня 2013 року рівень мінімальної заробітної плати становить 1218 грн.

Також в оголошенні звернено увагу на особливості складання звіту з праці за січень –червень 2014 року - розділи VІ «Інформація про укладання колективних договорів» та VІІ «Витрати на утримання робочої сили, що не входять до складу фонду оплати праці» не заповнюються.

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
156

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
209

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14831

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9859

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
162

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді