Фонд соціального страхування на випадок безробіття нагадав, що звіти про прийнятих працівників до державної служби зайнятості подавати не потрібно

Відповідно до роз’яснень, наведених у листі Фонду соціального страхування на випадок безробіття від 03.09.2013 № ДЦ-01-5474/0/6-13, звітність про прийнятих працівників до державної служби зайнятості не подається

Відповідно до роз’яснень, наведених у листі  Фонду соціального страхування на випадок безробіття від 03.09.2013 № ДЦ-01-5474/0/6-13, звітність про прийнятих працівників до державної служби зайнятості не подається

Починаючи з 01.01.2013 набрав чинності Закон України від 05.07.2012 № 5067-VI "Про зайнятість населення" (далі - Закон). Відповідно до Закону роботодавці зобов'язані подавати до центрів зайнятості таку звітність:

  • інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (абзац другий частини третьої ст. 14 Закону);
  • інформація про попит на робочу силу (вакансії) (абзац другий пункту 4 частини третьої ст. 50 Закону);
  • інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці (абзац третій п. 4 частини третьої ст. 50 Закону).

На виконання даних норм Закону Міністерством соціальної політики України видано накази:

  • від 16.05.2013 № 271 "Про затвердження Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню";
  • від 31.05.2013 № 316 "Про затвердження форми звітності № 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" та Порядку її подання";
  • від 31.05.2013 № 317 "Про затвердження форми звітності № 4-ПН "Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці" та Порядку її подання".

В пункті 5 Прикінцевих і перехідних положень Закону закріплено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Тому положення Закону України від 02.03.2000 № 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", які суперечать новому Закону "Про зайнятість населення", не застосовуються.

Міністерством соціальної політики України видано наказ від 18.03.2013 № 123 "Про визнання деяких наказів такими, що втратили чинність" (в тому числі наказу Міністерства соціальної політики України від 14.07.2011 № 279 "Про затвердження форми звітності № 5-ПН "Звіт про прийнятих працівників" та інструкції щодо її заповнення").

З огляду на все вищезазначене, звітність про прийнятих працівників до державної служби зайнятості не подається.

Звітність про розмір заробітної плати та про використання робочого часу працівників подавалася до 01.01.2013 роботодавцями, з якими укладено договори про працевлаштування безробітних з наданням дотації відповідно до Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних від 10.01.2001 № 1, який втратив чинність з 30.04.2013.

Крім того, 22.08.2013 за № 3114 у Верховній Раді України зареєстрований проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про зайнятість населення", яким передбачається виключення із Закону України від 02.03.2000 № 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" норми щодо подачі роботодавцями відомостей про прийнятих працівників, про розмір заробітної плати та про використання робочого часу працівників.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді