Згідно з постановою Сумського окружного адміністративного суду від 29.01.2014 № 818/8879/13-a законодавством визначено, що путівки надаються у період відпустки
Згідно з постановою Сумського окружного адміністративного суду від 29.01.2014 № 818/8879/13-a законодавством визначено, що путівки надаються у період відпустки.
Законодавцем чітко визначено період, на який надається путівка, — період відпустки. При цьому дні відпочинку, які надаються працівникам підприємства в рахунок майбутнього відпрацювання або за раніше відпрацьований час (відгули), у порядку компенсації за роботу у вихідні дні на підставі статті 72 Кодексу законів про працю України, не є різновидом відпустки, визначеної Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Відповідно, надання путівок працівникам, які перебували у відгулах, за відсутності наказу про відпустку на весь термін перебування в санаторно-курортному закладі є порушенням порядку використання страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП). Такого висновку дійшов апеляційний суд, керуючись пунктом 4.2. Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів ФСС з ТВП, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 25.02.2009 № 12.
Так, згідно з цією нормою підприємство, установа, організація, які є основним місцем роботи застрахованої особи, відповідно до рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування видає путівку до санаторію в період відпустки, а до санаторію-профілакторію — в період відпустки без відриву від виробництва, за умови часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів ФСС з ТВП.
А тому рішення територіального відділення ФСС з ТВП в цій частині щодо стягнення неправомірно використаних підприємством страхових коштів та накладення на останнього штрафу в розмірі 50% на суму коштів, на думку суду, є законним.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.