Вищий Спеціалізований Суд України у листі № 10-644/0/4-14 від 07.05.2014 на запит Мін’юсту та МЗС України висловив свою позицію щодо того, які дії роботодавця можуть розцінюватися як прояв дискримінації у сфері трудових відносин
Вищий Спеціалізований Суд України у листі № 10-644/0/4-14 від 07.05.2014 на запит Мін’юсту та МЗС України висловив свою позицію щодо того, які дії роботодавця можуть розцінюватися як прояв дискримінації у сфері трудових відносин
Аналізуючи норми національного і міжнародного права, спрямовані на протидію та запобігання дискримінації, Вищий Спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі — ВССУ) дійшов висновку, що перелік ознак, за якими не може бути привілеїв або обмежень у реалізації трудових прав громадян, визначених законодавством, не є вичерпним. Зокрема, недопустимим є порушення рівності трудових прав громадян не лише на підставі ознак, зазначених у частині другій статті 24 Конституції України, статті 21 Кодексу законів про працю України, пункту 2 частини 1 статті 1 Закону України від 06.09.2012 № 5207-VI «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», а й за ознаками віку, кольору шкіри, іншими фізичними ознаками (вага, зріст, вади мовлення, вади обличчя), сімейного стану, сексуальної орієнтації тощо.
Роботодавцям слід враховувати таку позицію ВССУ як при прийнятті на роботу, так і в процесі реалізації трудових відносин, оскільки лист має бути не тільки доведений до відома судів, а й використовуватися при розгляді справ про належне забезпечення рівності трудових прав громадян.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.