Почав діяти порядок, за яким комплектуватимуть військові частини резервістами в особливий період

16 травня набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про порядок комплектування військових частин резервістами в особливий період» від 07.04.2014 № 289

16 травня набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про порядок комплектування військових частин резервістами в особливий період» від 07.04.2014 № 289

Відповідно до наказу відповідальними за комплектування військових частин резервістами є командири (начальники) військових частин. Добір громадян для проходження служби у військовому резерві здійснюється в добровільному порядку і проводиться військовими частинами з числа:

  • військовослужбовців, які звільняються з військової служби в запас з військових частин або військових частин, які дислокуються поблизу, і проживають (перебувають) поблизу цих військових частин;
  • військовозобов’язані , які проживають (перебувають) у населених пунктах, в яких або поруч з якими дислокуються військові частини, які проводять добір.

Перевагу при відборі та прийомі кандидатів для проходження служби у військовому резерві мають військовозобов’язані, які раніше проходили військову службу і отримали професійну підготовку за військово-обліковою спеціальністю, якої підлягає комплектуванню вакантна посада резервіста.

Не підлягають добору для проходження служби у військовому резерві громадяни, у визначених законом випадках не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації. Як кандидати не розглядаються громадяни, щодо яких набрав законної сили обвинувальний вирок суду.

Громадяни (військовослужбовці), які виявили бажання проходити службу у військовому резерві, подають про це заяву (рапорт) командиру (начальнику) військової частини, обраної для проходження служби у військовому резерві.

У заяві зазначаються:

  • прізвище, ім'я та по батькові, дата народження, місце народження;
  • поштова адреса фактичного місця проживання;
  • посада, на якій він бажає проходити службу у військовому резерві;
  • відомості про освіту та спеціальність;
  • військово-облікова спеціальність (за наявності).

Разом із заявою подаються:

  • по одній кольоровій фотокартці розміром 9 х 12 см та 3 х 4 см;
  • паспорт громадянина України, який відразу повертається кандидату;
  • копії документів про народження та сімейний стан (за наявності);
  • військовий квиток (за наявності), який відразу повертається кандидату;
  • автобіографія, написана власноруч;
  • документи про освіту, які відразу повертаються кандидату.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
72

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5930

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
996

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530388

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123955

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді