Законодавці пропонують чіткіше регламентувати такий вид нестандартної зайнятості, як позикова праця (аутсорсінг персоналу)

Важлива новина для компаній, що провадять діяльність з аутсорсінгу персоналу (і не лише для них), — 29 квітня 2014 року до парламенту внесено законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» (щодо врегулювання позикової праці)».

Законодавче регулювання аутсорсінгу персоналу (діяльності суб'єктів господарювання, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця) з’явилося у вітчизняному правовому полі з прийняттям нового Закону «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI, який набрав чинності 1 січня 2013 року.

Наразі Закон про зайнятість містить цілий розділ під назвою «Послуги з посередництва у працевлаштуванні», однак на практиці застосування положень цього розділу викликає більше запитань, аніж надає відповідей. Адже відносини у сфері аутсорсінгу персоналу є тристоронніми і регламентуються не тільки трудовим, але й цивільним правом.

Нагадаємо, що згідно зі статтею 39 Закону про зайнятість, діяльність суб'єктів господарювання — роботодавців, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця на умовах трудових договорів, здійснюється на підставі дозволу, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Порядок видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця встановлено КМУ (постанова  Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 № 359).

Відповідно до Законопроекту про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» № 4794, зареєстрованого у Верховній Раді 29.04.2014, передбачається, що відносини між підприємством-користувачем та суб’єктом господарювання, який здійснює наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в інших роботодавців, мають регламентуватися шляхом укладення письмового договору про надання персоналу. Законопроект пропонує і перелік істотних умов такого договору.

Пропонується врегулювати і питання матеріальної відповідальності позикових працівників, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, а також порядок відшкодування шкоди, завданої підприємству позиковим працівником.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
25775

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
46113

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33704

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
22628

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді