Пенсія державним службовцям призначатиметься у розмірі 70% від заробітної плати

1 травня 2014 року набрали чинності зміни до деяких законів України, внесені Законом «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII

1 травня 2014 року набрали чинності зміни до деяких законів України, внесені Законом «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII. Так, зокрема, пенсія державним службовцям призначатиметься у розмірі 70% від заробітної плати (раніше — 80%). Відповідні зміни внесено до статті 37 «Пенсійне забезпечення і грошова  допомога державним службовцям» Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII

  Аналогічні зміни внесено до:

  • Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-XII (змінено частину другу статті 50-1, так пенсія прокурорам і слідчим прокуратури призначається  в  розмірі 70 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати,  до якої включаються

всі  види оплати   праці,   з   якої   було   сплачено   єдиний   внесок  на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,  а до 1  січня 2011  року  -  страхові  внески  на  загальнообов'язкове  державне пенсійне  страхування,  одержуваної  перед  місяцем  звернення  за призначенням пенсії).

  • Закону України "Про статус народного депутата України" (абзац перший частини дванадцятої статті 20)
  • Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (частина третя статті 138)

ДО ВІДОМА

Згідно зі зміненою з 1 травня 2014 року редакцією статтею 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII, на   одержання   пенсії   державних  службовців  мають  право чоловіки,  які  досягли  віку  62  роки,  та  жінки,  які  досягли пенсійного  віку,  встановленого  статтею  26  Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу,  необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої  статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",  у тому числі  стажу  державної служби  не менш як 10 років,  та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають  не менш як 20 років стажу роботи на посадах,  віднесених до категорій посад державних службовців,  незалежно від місця  роботи на  час  досягнення зазначеного віку.  Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної  плати,  з якої  було  сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,  а особам,  які на  час  звернення  за  призначенням  пенсії   не   є   державними службовцями,  - у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця  відповідної  посади  та  рангу  за  останнім місцем  роботи  на  державній службі,  з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1  січня  2011  року  -  страхові  внески  на  загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5551

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
876

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529781

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123665

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
363

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді