Міністерство молоді та спорту України надало роз’яснення щодо порядку введення посади старшого тренера-викладача до Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл

Питання оплати праці старшого тренера-викладача ДЮСШ висвітлені у листі Мінмолодьспорту від 01.11.2013 № 5.5/3719

Як роз’яснює у листі Мінмолодьспорту, відповідно до пункту 3.1 Типових штатних нормативів, затверджених наказом Мінмолодьспорту від 30.07.2013 N 37, зареєстрованим в Мін'юсті 09.08.2013 за № 1361/23893, кількість ставок тренерів-викладачів визначається відповідно до кількості груп, вихованців та річного обсягу навчально-тренувального навантаження на всі групи.

Відповідно до пункту 49 Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 № 993, старшим тренером-викладачем призначається особа, під керівництвом якої працює не менше двох штатних тренерів-викладачів.

Тобто старшим тренером-викладачем спортивного відділення з виду спорту призначається особа із числа працюючих у спортивній школі тренерів-викладачів, і додаткова ставка старшого тренера-викладача не вводиться.

Згідно з пунктом 4 додатка 6 до наказу Мінсім'ямолодьспорту від 23.09.2005 № 2097 "Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту" (далі - наказ N 2097), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1236/11516, тренерам-викладачам, які займають посаду старшого тренера-викладача, ставки заробітної плати підвищують на 15 % без урахування інших підвищень.

Ставка старшого тренера-викладача розраховується із річного обсягу навчально-тренувального навантаження на всі групи відділення з виду спорту.

Відповідно до пункту 2 додатка 6 до наказу № 2097 ставка заробітної плати тренерів-викладачів, у тому числі і старших, встановлюється за 24 години навчально-тренувальної роботи на тиждень.

Разом з тим відповідно до норм тижневого навантаження, визначених додатком 1 до Порядку наповнюваності груп відділень з видів спорту і тижневого режиму навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл, затвердженого наказом Мінсім'ямолодьспорту від 18.05.2009 № 1624 "Про організацію навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.08.2009 за № 797/16813, особа, яка обіймає посаду тренера-викладача (одна штатна одиниця), у тому числі і старшого, може виконувати навчально-тренувальну роботу не тільки за обсягом 24 години на тиждень (ставка заробітної плати), а й обсягом 18, 20, 28, 30, 32 тощо годин, який визначається від наявності у тренера-викладача загальної кількості груп та встановленого для кожного етапу підготовки (групи) тижневого режиму (годин), відповідно до якого встановлюється фактичний обсяг навчально-тренувальної роботи на тиждень. Тобто місячна заробітна плата тренера-викладача може становити 0,5; 0,75; 1,0; 1,2; 1,5 тощо ставок.

Отже, підвищення ставки заробітної плати за старшого тренера-викладача на 15 % розраховується на фактичний обсяг навантаження в годинах для виконання навчально-тренувальної роботи (колонка 14 тарифікаційного списку, визначеного додатком 20 до наказу № 2097).

Порядок розрахунку місячної заробітної плати визначено підпунктом 6.1 пункту 6 додатка 6 до наказу № 2097.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
44

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5728

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
908

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530045

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123825

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді