Уряд «заморозив» надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи в селах і селищах, до 01.01.2015. Нагадаємо, що така допомога передбачена новим Законом України «Про зайнятість населення» і має надаватися у готівковій формі в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів державного бюджету
Державна підтримка молодих працівників, залучених до роботи в селах і селищах, передбачена статтею 28 нового Закону «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI, який набрав чинності 1 січня 2013 року. Так, з метою залучення до роботи за відповідною професією (спеціальністю) в селах і селищах молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менш як три роки з підприємствами, установами та організаціями, що розташовані у таких населених пунктах, має бути надано житло на строк його роботи та одноразова адресна допомога у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку та за переліком професій (спеціальностей), затверджених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо молодий працівник пропрацює в такому населеному пункті не менше десяти років, житло передається йому у власність.
Порядок надання одноразової адресної допомоги молодим працівникам, залученим до роботи в селах і селищах, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 р. № 587. Постанова набрала чинності з 1 січня 2014 року. Утім, зважаючи на складну фінансову ситуацію в країні, Уряд своєю постановою від 25 березня 2014 р. № 103 відтермінував набрання чинності Постановою № 587, а отже і фактичну виплату адресної допомоги молоді, яка працюватиме у сільській місцевості.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.