Державні службовці зобов’язані підтвердити у встановленому законодавством порядку відсутність психічних розладів, що перешкоджають виконанню службових обов'язків
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо доповнення статті 12) № 4660 від 08.04.2014
Проект вноситься народним депутатом України Журавським В. С.
ЗАКОН УКРАЇНИ
«Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII»
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Внести до Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 52, ст.490) такі зміни:
1. Статтю 12 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
«мають психічні розлади, що перешкоджають виконанню службових обов'язків».
У зв’язку з цим абзаци другий, третій, четвертий та п’ятий статті 12 вважати відповідно абзацами третім, четвертим, п’ятим та шостим.
ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
ІІІ. Державні службовці зобов’язані підтвердити у встановленому законодавством порядку відсутність психічних розладів, що перешкоджають виконанню службових обов'язків, протягом п’яти місяців з моменту набрання чинності цим Законом.
Голова Верховної РадиУкраїни О.В. Турчинов
«5.Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України, оскільки звернення до фахівця для обстеження на предмет наявності чи відсутності психічного розладу, що перешкоджає виконанню службових обов’язків, здійснюється в приватному порядку й за рахунок коштів особи, яка звертається за таким обстеженням, при цьому вже є державним службовцем, або має намір ним стати.».
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.