Державні службовці зобов’язані підтвердити у встановленому законодавством порядку відсутність психічних розладів, що перешкоджають виконанню службових обов'язків
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо доповнення статті 12) № 4660 від 08.04.2014
Проект вноситься народним депутатом України Журавським В. С.
ЗАКОН УКРАЇНИ
«Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII»
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Внести до Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 52, ст.490) такі зміни:
1. Статтю 12 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
«мають психічні розлади, що перешкоджають виконанню службових обов'язків».
У зв’язку з цим абзаци другий, третій, четвертий та п’ятий статті 12 вважати відповідно абзацами третім, четвертим, п’ятим та шостим.
ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
ІІІ. Державні службовці зобов’язані підтвердити у встановленому законодавством порядку відсутність психічних розладів, що перешкоджають виконанню службових обов'язків, протягом п’яти місяців з моменту набрання чинності цим Законом.
Голова Верховної РадиУкраїни О.В. Турчинов
«5.Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України, оскільки звернення до фахівця для обстеження на предмет наявності чи відсутності психічного розладу, що перешкоджає виконанню службових обов’язків, здійснюється в приватному порядку й за рахунок коштів особи, яка звертається за таким обстеженням, при цьому вже є державним службовцем, або має намір ним стати.».
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.