Мінсоцполітики зацікавлене у спільній реалізації проектів Європейського Фонду Освіти (ЄФО) в Україні, особливо у запровадженні національної системи прогнозування потреби у кваліфікованих кадрах для регулювання попиту й пропозиції на ринку праці, системи підтвердження кваліфікації, в тому числі за результатами неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Про це заявив сьогодні заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату Віктор Іванкевич під час зустрічі з керівником проектів ЄФО в Україні Тімо Куусела.
Заступник Міністра зазначив, що ті завдання, які фонд допомагає вирішувати, - дуже важливі й для соціальних партнерів. Адже роботодавці зацікавлені у високій кваліфікації своїх працівників, а профспілки мають контролювати відповідність оплати кваліфікованого працівника.
«До речі, роботодавці й профспілки також могли б через галузеві угоди заздалегідь передбачати виділення коштів на модернізацію підготовки кадрів та підвищення кваліфікації», - сказав Віктор Іванкевич.
Водночас, за його словами, є й інший аспект проблеми. Сьогодні на ринку праці 56% вакансій – робітничі професії, але серед безробітних - 28% не мають документів про професійну освіту. Тому для України є актуальним розширення переліку професій, за якими підтверджуються результати неформального навчання, а також забезпечення якості проведення процедури підтвердження кваліфікації. Віктор Іванкевич зазначив, що нині, як відомо, передбачено підтвердження результатів неформального навчання за трьома професіями – кухар, зварювальник, охоронець, а всього в Національному класифікаторі України налічується майже 8 тисяч професій.
«Насамперед Україні потрібна допомога ЄФО у питаннях розробки професійних стандартів, методик їх розробки, інструментів та критеріїв оцінювання компетентності (у тому числі оцінювачів), процедури контролю якості підтвердження кваліфікацій. Успіх впровадження і функціонування цієї системи багато в чому залежить від гармонізації відповідних національних норм, вимог і правил з європейськими та міжнародними», - зауважив заступник Міністра.
Зі свого боку, пан Тімо Куусела, подякувавши за зустріч, наголосив, що його організація готова до ефективної спільної роботи. Він повідомив, що нині триває створення національної робочої групи, куди - серед інших центральних органів виконавчої влади, українських та міжнародних експертів - запрошуються й фахівці Мінсоцполітики. На травень вже заплановано проведення семінару, де й будуть обговорені всі нагальні й актуальні для багатьох країн проблеми.