Увільнення від роботи у зв’язку з призовом на навчальні військові збори оформлюється наказом керівника організації

Указом Президента України від 02.03.2014 № 189/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України». Відповідно до рішення РНБО України, цим указом передбачено невідкладно привести Збройні сили України у бойову готовність. Крім того, цим рішенням передбачено, що Міністерство оборони України має організувати та провести навчальні збори з військовозобов`язаними у час і строки, визначені Генеральним штабом Збройних сил України

Указом, відповідно до рішення РНБО України, Кабінету Міністрів України доручено невідкладно виділити необхідні фінансові, матеріально-технічні та інші ресурси для належного забезпечення безпеки прав та інтересів громадян України, суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності державних кордонів України.

Міністерство внутрішніх справ України має забезпечити посилену охорону об`єктів енергетики та критичної інфраструктури.

Секретар РНБО України А. Парубій зазначив, що також указом передбачено створити оперативний штаб з питань реагування на ситуацію в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. Оперативний штаб очолює секретар РНБО України. До штабу мають увійти представники уряду, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, Генштабу Збройних Сил України та Генеральної прокуратури України, а також представники влади Автономної Республіки Крим та Севастопольської міської державної адміністрації. Штаб має забезпечувати моніторинг інформації та розробляти заходи із запобігання виникнення загроз нацбезпеки України.

Вже чимало працівників підприємств, установ, організацій повідомили кадрові служби про виклик на навчальні військові збори.

Експерти системи «Експертус Кадри» звертають увагу фахівців кадрових служб на таке.

Відповідно до частини третьої статті 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі — Закон про військовий обов’язок і військову службу) військовозобов’язані (крім резервістів) з числа осіб офіцерського складу запасу, які не проходили військову службу як офіцери або звільнені з військової служби до набуття права на пенсію за вислугу років, та особи рядового, сержантського і старшинського складу можуть бути призвані військовими комісаріатами на навчальні збори.

У разі прийняття Президентом України схваленого Верховною Радою України рішення про введення в Україні або в окремих її місцевостях надзвичайного стану, а також оголошення окремих місцевостей України зонами надзвичайної екологічної ситуації військовозобов’язаних можуть призивати на спеціальні збори на строк не більше двох місяців.

Військовозобов’язані, яким надійшла повістка військового комісаріату (органу Служби безпеки України) на прибуття для призову на збори, зобов’язані прибути в пункт і в строк, зазначені у повістці. У повістці має бути зазначено термін і вид зборів.

Після отримання повістки військового комісаріату роботодавцю необхідно видати відповідний наказ. У табелі обліку використання робочого часу відсутність працівника, пов’язану з проходженням військових зборів, позначають літерним кодом «ІН» (цифровий код — 22).

Чи може роботодавець не відпустити працівника на збори через виробничу необхідність?

Що робити, якщо на збори призвано працівника, який перебуває у відпустці?

Як оформити відсутність працівника у зв’язку з участю у зборах?

Який порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних, призваних на збори?

Чи зберігати середній заробіток за призваним на збори працівником, який виконує роботу за сумісництвом?

Чи оплачувати тимчасову непрацездатність, яка настала під час зборів?

Чи можна звільняти працівника, який перебуває на військових зборах?

Яким документом працівник має підтвердити участь у військових зборах?

Як організації відшкодувати витрати на виплату середньої заробітної плати військовозобов’язаним, призваним на збори?

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді