Статус учасника бойовий дій зможуть отримати добровольці формувань, які офіційно не включені до складу Збройних Сил України

Народними депутатами України зареєстровано проект Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» (№ 4039; далі — Законопроект № 4039). Законопроектом пропонується розширити коло осіб, що зможуть отримати додаткові соціальні та трудові гарантії

Народними депутатами України зареєстровано проект Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» (№ 4039; далі — Законопроект № 4039). Законопроектом пропонується розширити коло осіб, що зможуть отримати додаткові соціальні та трудові гарантії.

Законопроект № 4039 покликаний виправити проблему надання статусу учасника бойових дій особам, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення та, в подальшому, не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів з тих чи інших причин, оскільки чинна редакція законодавства фактично позбавляє права таких добровольців на отримання вказаного статусу виключно з підстав недостатнього законодавчого врегулювання переходу добровольчих формувань до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, або ж у разі їх особистої участі у безпосередньому проведенні антитерористичної операції спільно з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

Водночас, планується внести уточнення до частини 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII щодо переліку осіб, які мають право отримати статус учасника бойових дій, зокрема, встановлюючи таке право для військовослужбовців, державних службовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи у районах проведення антитерористичної операції у період її проведення понад 25 діб, або брали безпосередню участь у бойових зіткненнях, потрапляли під обстріли, отримували поранення.

Внесення таких змін є заходом, направленим на запобігання зловживань недобросовісними військовослужбовцями, державними службовцями та працівниками утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, які оформлювали собі відрядження до районів проведення антитерористичної операції виключно з метою отримання статусу учасника бойових дій.

Недотримання умов щодо перебування у зоні проведення АТО понад 25 діб, безпосередньої участі у бойових зіткненнях тощо під час перебування у районах проведення антитерористичної операції, надаватиме право на отримання статусу учасника війни, а не учасника бойових дій.

 

У пригоді Вам стане:

Отримання статусу учасника бойових дій та пільги особам, які брали участь в АТО

Нова додаткова оплачувана відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни

 

Підготувала Юлія Видиборець,
головний експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5508

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
854

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529684

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123625

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
361

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді