Врегулювання питання аутсорсингу має на меті якісний соціальний захист працівників. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, коментуючи підсумки круглого столу з питань законного використання аутсорсингу та видачі дозволів на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в іншого роботодавця
Міністр відзначила, що донедавна роботодавець, який обрав подібну форму зайнятості, заощаджував на соціальних гарантіях для працівників. «Працівники позбавлялися гарантії постійної зайнятості, втрачали право на винагороди, пов’язані з безперервністю стажу роботи на одному підприємстві. А людина, яка фактично відпрацювала на шкідливих і небезпечних роботах, втрачала право на пільгову пенсію, адже юридично вона була співробітником кадрового агентства, де відсутні шкідливі умови праці», — наголосила Міністр.
Також заступник директора Департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики Олег Прутенко зазначив, що дозволи на аутсорсингову діяльність будуть безкоштовними та безстроковими. Ця норма буде стосуватися тільки профільних компаній. Основний вид діяльності таких компаній — наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця.
До відома:
Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця» від 20.05.2013 року № 359 набуде чинності після остаточного прийняття відповідного законопроекту Верховною Радою.
При підготовці використано інформаційне повідомлення Міністерства соціальної політики України
(http://www.mlsp.gov.ua)
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.