Міністерство соціальної політики підготувало законопроект щодо врегулювання пенсійного забезпечення українців, які виїхали за кордон на постійне місце проживання
За словами Міністра соціальної політики Наталії Королевської, Міністерство соціальної політики внесло пропозиції щодо врегулювання питання виплати пенсій особам, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон в країни, з якими не укладено міжнародні договори в частині пенсійного забезпечення.
Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо осіб, які виїхали на постійне місце проживання за кордон» зараз знаходиться на погодженні в інших центральних органах виконавчої влади.
Наталія Королевська пояснила, що згідно зі статтею 51 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» під час перебування за кордоном пенсія виплачується лише у тому разі, якщо це передбачено відповідними міжнародними договорами. Однак дана норма була визнана Конституційним Судом неконституційною. Щоб врегулювати ситуацію, яка склалась, і був розроблений відповідний законопроект. У разі його схвалення Верховною Радою громадяни, які виїхали на постійне проживання до держав, з якими не підписані відповідні договори, одержуватимуть зароблену в Україні пенсію.
До відома:
На даний час Україною укладено міжнародні договори з питань пенсійного забезпечення з 21 країною, із них з 14 — за територіальним принципом (країни СНД), з рештою — за пропорційним (Іспанія, Португалія, Польща, Естонія та інші). Договір зі США не укладався.
При підготовці використано інформаційне повідомлення Міністерства соціальної політики України
(http://www.mlsp.gov.ua)
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.