Міністерство соціальної політики підготувало законопроект щодо врегулювання пенсійного забезпечення українців, які виїхали за кордон на постійне місце проживання
За словами Міністра соціальної політики Наталії Королевської, Міністерство соціальної політики внесло пропозиції щодо врегулювання питання виплати пенсій особам, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон в країни, з якими не укладено міжнародні договори в частині пенсійного забезпечення.
Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо осіб, які виїхали на постійне місце проживання за кордон» зараз знаходиться на погодженні в інших центральних органах виконавчої влади.
Наталія Королевська пояснила, що згідно зі статтею 51 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» під час перебування за кордоном пенсія виплачується лише у тому разі, якщо це передбачено відповідними міжнародними договорами. Однак дана норма була визнана Конституційним Судом неконституційною. Щоб врегулювати ситуацію, яка склалась, і був розроблений відповідний законопроект. У разі його схвалення Верховною Радою громадяни, які виїхали на постійне проживання до держав, з якими не підписані відповідні договори, одержуватимуть зароблену в Україні пенсію.
До відома:
На даний час Україною укладено міжнародні договори з питань пенсійного забезпечення з 21 країною, із них з 14 — за територіальним принципом (країни СНД), з рештою — за пропорційним (Іспанія, Португалія, Польща, Естонія та інші). Договір зі США не укладався.
При підготовці використано інформаційне повідомлення Міністерства соціальної політики України
(http://www.mlsp.gov.ua)
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.