Об’єднання Державної служби зайнятості та Державної інспекції України з питань праці має на меті підвищити ефективність надання послуг та поліпшити контроль за додержанням законодавства у сфері зайнятості
На даний момент Міністерство соціальної політики України працює над об’єднанням двох служб — Державної служби зайнятості та Державної інспекції України з питань праці, про це повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська.
Об’єднання Державної служби зайнятості та Державної інспекції України з питань праці дозволить вирішувати питання праці та зайнятості комплексно. За словами Міністра, об’єднання двох органів гарантуватиме більш ефективний державний нагляд у сфері зайнятості і праці на території всієї країни. Нова служба отримає дієві механізми контролю за виконанням закону про зайнятість та захисту права працівників: на своєчасне отримання зарплати, від дискримінації за різними ознаками, дотримання трудового законодавства роботодавцями тощо.
Міністр відзначила, що об’єднана Служба стане важливим інструментом дотримання вимог Закону України від 05.07.2012 №5067-VI «Про зайнятість населення». Інспектори будуть не лише виявляти факти нелегальної зайнятості, але й допоможуть роботодавцям скористатися новими можливостями, наданими Законом. Крім того, громадяни зможуть отримати комплекс послуг у сфері зайнятості та праці в єдиному офісі. «Така Служба займатиметься усім комплексом питань, пов’язаних із працею та зайнятістю, — від пошуку роботи та відстоювання трудових прав до боротьби із дискримінацією при прийнятті на роботу, а також заборгованістю із заробітної плати або незаконним звільненням», — окреслила Міністр обов’язки майбутньої об’єднаної структури.
При підготовці використано інформаційне повідомлення Міністерства соціальної політики України
(http://www.mlsp.gov.ua)
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.