Мінсоцполітики створило робочу групу по об'єднанню Держзайнятості та Держпраці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Об’єднання Державної служби зайнятості та Державної інспекції України з питань праці має на меті підвищити ефективність надання послуг та поліпшити контроль за додержанням законодавства у сфері зайнятості

На даний момент Міністерство соціальної політики України працює над об’єднанням двох служб — Державної служби зайнятості та Державної інспекції України з питань праці, про це повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська.

Об’єднання Державної служби зайнятості та Державної інспекції України з питань праці дозволить вирішувати питання праці та зайнятості комплексно. За словами Міністра, об’єднання двох органів гарантуватиме більш ефективний державний нагляд у сфері зайнятості і праці на території всієї країни. Нова служба отримає дієві механізми контролю за виконанням закону про зайнятість та захисту права працівників: на своєчасне отримання зарплати, від дискримінації за різними ознаками, дотримання трудового законодавства роботодавцями тощо.

Міністр відзначила, що об’єднана Служба стане важливим інструментом дотримання вимог Закону України від 05.07.2012 №5067-VI «Про зайнятість населення». Інспектори будуть не лише виявляти факти нелегальної зайнятості, але й допоможуть роботодавцям скористатися новими можливостями, наданими Законом. Крім того, громадяни зможуть отримати комплекс послуг у сфері зайнятості та праці в єдиному офісі. «Така Служба займатиметься усім комплексом питань, пов’язаних із працею та зайнятістю, — від пошуку роботи та відстоювання трудових прав до боротьби із дискримінацією при прийнятті на роботу, а також заборгованістю із заробітної плати або незаконним звільненням», — окреслила Міністр обов’язки майбутньої об’єднаної структури.

При підготовці використано інформаційне повідомлення Міністерства соціальної політики України

(http://www.mlsp.gov.ua)

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
47

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538192

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67764

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
294

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
505

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді