ПФУ нагадав про обов’язок пенсіонерів повідомляти органи ПФУ про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, зокрема про працевлаштування, протягом десяти днів з моменту їх виникнення (ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV).
У разі працевлаштування після призначення пенсії, особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату працевлаштування, вид зайнятості (укладення трудового договору, цивільно-правового договору, реєстрація як фізичної особи-підприємця, провадження незалежної професійної діяльності), подавши заяву (Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1).
Особа може подати заяву безпосередньо або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або надсилати поштовим відправленням.
При цьому на вимогу органу, що призначає пенсію, надаються документи, що засвідчують відповідні відомості, зокрема копію трудової книжки із записом про працевлаштування або копію цивільно-правового договору.
У разі звільнення з роботи пенсіонер повинен повідомити відповідний орган ПФУ про дату звільнення, подавши відповідну заяву.
За інформацією Пенсійного фонду України
Від редакції
Детальніше про пенсійне забезпечення — в експертних статтях
Зміни в пенсійному законодавстві з 01.01.2016: про найголовніше для кадровика
(«Кадровик-01», № 02/2016)
Пенсії науковим та науково-педагогічним працівникам: що змінилося
(«Кадровик-01», № 03/2016)