Про працевлаштування та звільнення пенсіонер має повідомити ПФУ

У разі звільнення з роботи пенсіонер повинен подати до органу ПФУ заяву, в якій повідомити про дату звільнення

ПФУ нагадав про обов’язок пенсіонерів повідомляти органи ПФУ про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, зокрема про працевлаштування, протягом десяти днів з моменту їх виникнення (ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV).

У разі працевлаштування після призначення пенсії, особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату працевлаштування, вид зайнятості (укладення трудового договору, цивільно-правового договору, реєстрація як фізичної особи-підприємця, провадження незалежної професійної діяльності), подавши заяву (Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1).

Особа може подати заяву безпосередньо  або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або надсилати поштовим відправленням.

При цьому на вимогу органу, що призначає пенсію, надаються документи, що засвідчують відповідні відомості, зокрема копію трудової книжки із записом про працевлаштування або копію цивільно-правового договору.

У разі звільнення з роботи пенсіонер повинен повідомити відповідний орган ПФУ про дату звільнення, подавши відповідну заяву.

За інформацією Пенсійного фонду України

Від редакції

Детальніше про пенсійне забезпечення — в експертних статтях

Зміни в пенсійному законодавстві з 01.01.2016: про найголовніше для кадровика
(«Кадровик-01», № 02/2016)

Пенсії науковим та науково-педагогічним працівникам: що змінилося
(«Кадровик-01», № 03/2016)

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118840

Призначення пенсії в умовах воєнного стану

Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
290

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
56209

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76377

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді