Відрядження для підвищення кваліфікації вчителів оплачується

Відшкодування витрат на проїзд автобусним маршрутом здійснюється на підставі квитка на проїзд, незалежно від місця його придбання

Профспілка освітян нагадала, що працівникам, зокрема вчителям, яких направлено підвищувати кваліфікацію з відривом від виробництва, гарантовано оплату вартості проїзду до місця навчання і назад, виплату добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, установленому законодавством для службових відряджень (Постанова КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 № 695).

У разі якщо відрядження працівника один день або в таку місцевість, звідки він має змогу щоденно повертатися до місця постійного проживання, добові відшкодовуються як за повну добу.

Сума добових витрат для працівників, які направляються у відрядження в межах України, становить 30 грн. (дод. 1 до постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98).

Витрати на проїзд до місця відрядження і назад відшкодовуються в розмірі вартості проїзду повітряним, залізничним, водним і автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) з урахуванням усіх витрат, пов’язаних із придбанням проїзних квитків і користуванням постільними речами в поїздах, та страхових платежів на транспорті (п. 6 розд. II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.1998 № 59).

Квиток для пасажира на проїзд в автобусі є документом, на підставі якого виконуються пасажирські перевезення (ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III).

Отже, для відшкодування вчителям витрат на проїзд автобусним маршрутом достатньо квитка на проїзд незалежно від місця його придбання.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Від редакції

Детальніше про оформлення відряджень працівників, а також умови оплати проїзду до місця відряджень — в експертних статтях:

Відображаємо у табелі дні вибуття у відрядження та повернення з відрядження, що припадають на вихідні
Чи вправі працівник відмовитися від відрядження?
(«Кадровик-01», № 04/2013)

Як направити у відрядження працівника, який працює неповний робочий тиждень
(«Кадровик-01», № 06/2014)

Положення про відрядження працівників
(«Кадровик-01», № 07/2014)

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23579

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102612

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249226

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді