Для того щоб збільшити кількість вакансій та пришвидшити пошук роботи особам, які стоять на обліку у службі зайнятості, Державна служба зайнятості спростила форму подачі вакансій
Державна служба зайнятості презентувала нову спрощену форму подачі вакансій для роботодавців. Оновлену форму № 3-ПН можна буде заповнити, зателефонувавши або надіславши у електронній формі. На подання вакансій роботодавець витрачатиме не більше кількох хвилин.
Форму № 3-ПН пропонується спростити до шести коротких пунктів, серед яких:
- назва професії;
- кількість наявних вакансій;
- розмір заробітної плати (основна та включно із преміями й надбавками);
- населений пункт;
- коментар до вакансії.
Наразі нова форма № 3-ПН проходить обговорення у Консультативній робочій групі з питань співробітництва з роботодавцями і посередниками. Форма № 3-ПН вступить у дію після виходу відповідного наказу Мінсоцполітики, погодженого профільними відомствами.
За інформацією Державної служби зайнятості
Від редакції
Наразі діє дуже складна і розширена форма звіту «Про попит на робочу силу (вакансії)» № 3-ПН, про особливості заповнення якої читайте в ексклюзивних консультаціях та роз’ясненнях:
Подання звіту 3-ПН у разі продовження дозволу на працевлаштування іноземців
(«Кадровик-01», № 03/2014)
Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.